Mobil

LG G3 Eskidi mi?

LG'nin yeni telefonu çıkmadan eskimiş olabilir mi?

LG G3 Eskidi mi?

LG 28 Mayıs tarihinde yeni amiral gemisi G3'ü tanıtacak ve biz sizler için orada olup tüm gelişmeleri anlık olarak bildireceğiz; fakat bundan evvel konuşulması gereken bazı gerçekler var.

Öncelikle LG G3'ün donanımı ne olacak? 

  • Snapdragon 801AC
  • Snapdragon 805

Bir kesim telefonun Galaxy S5 işlemcisine bir kesimde yeni nesil Snapdragon işlemcisine sahip olacağını öngörüyor.

Peki telefonun ekran çözünürlüğü ne olacak?

  • 1920 x 1080p yani Full HD
  • 2560 x 1440p yani 2K QHD

LG G3, Full HD ve Snapdragon 801AC ile gelirse OnePlus One'ın gölgesinde, Galaxy S5 ve Xperia Z2'nin tehditi altında satış yapmaya çalışacaktır.

LG G3, 2K ve Snapdragon 801 yonga seti ile gelirse LG tüm medya mensuplarına bu gün itibariyle "en iyisini biz sunuyoruz" diyecektir; ama bu gidiş Haziran - Temmuz döneminde Snapdragon 805 ve 2K çözünürlüklü telefonlar duyurulana kadar olacaktır.

Yani LG sadece ekran çözünürlüğü ile fark yaratmak isterse bizim tahminimiz kısa süre içinde telefonun eski model olacağıdır. Şubat ayında yapılan Dünya Mobil Kongresinde Qualcomm cephesinden Snapdragon 805 ve Adreno 420 grafik biriminin Mayıs ayında geleceği belirtilse de şu an için yeni işlemcinin işlem prosesi hakkında resmi bir bilgi bulunmuyor. Yani bu yonga seti söylendiği gibi hazırlandı mı yoksa henüz hazır değil mi bilmiyoruz.

LG G2'nin pazarlama açısından geri kalmasının nedeni ise fiyatının muadil telefonlara göre ucuz olmasıydı. Aynı ürün bile olsa bir ürünün fiyatı daha ucuzsa ülkemiz insanları  bu daha kalitesizdir izlenimi hissederler ve LG G2'de bu izlenime yakalamış harika bir telefondu. Umarız fiyat notasında yapılacak doğru tercihler G3'ün bu izlenimi ortadan kaldırmasını sağlayabilir.

LG G3'ü bu noktada kurtaracak tek bir konu var ki o da G3'ün Snapdragon 805 ve 2K ekranla gelmesi olacaktır. Bu telefon bu özellikler ile gelmediği sürece hem Sony'nin, hem Samsung'un hemde HTC'nin yıl bitmeden güncelleyecekleri amiral gemisi telefonlarının altında kalacak ve tarihin tozlu raflarındaki yerini alacaktır diye düşünmekteyiz.

Lütfen bu konuda ki yorumlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.