Mobil

LG G3 ve Sony Xperia Z2 4K video karşılaştırma [Video]

LG'nin ve Sony'nin amşral gemileri kozlarını 4K videoçekim modunda paylaşıyor.

LG G3 ve Sony Xperia Z2 4K video karşılaştırma [Video]

4K yani Ultra HD (UHD) çekim modu son dönemde oldukça popüler olan bir formattır. 4K televizyonları olmayan kişilerin 4K videoları Full HD'de izlemeleri ise açıkçası traji komik bir durumdur. Gerçektende 4K video çekimine ihtiyacımız var mı derseniz işte tam bu noktada açıkçası cevap veremeyiz. 2 dakika bir video çekip neredeyse 1 GB dosya boyutuna oluşan bu formatı hem saklmak hemde açıkçası upload etmek bizler için neredeyse imkansız bir durumdur. 

Buna karşın son dönemde çıkan tüm amiral gemisi telefonların 4K çekim moduna sahip olduğunu görmekteyiz. Bu konuda en iddialı 2 telefondan biri olan Sony Xperia Z2 ve LG G3'ün 4K çekim modları karşılaştırıldığında bakın nasıl bir sonuç ortaya çıkıyor. 

Öncelikle kaydedilen 2 dosyanın özelliklerini sizlerle paylaşalım. Burada dikkat edilmesi gereken konu LG G3'ün daha yüksek frame'de daha az dosya boyutuna sahip olmasıdır. 

1407777883_2014-08-11-202400-lg-sony-xperia-z2-vs-g3-4k-hesaplasmaya-btekt.png

Not: Xperia Z2 henüz Sony tarafından elimize ulaştırılmadı. Telefonun bu hafta içinde ofisimize gelmesini bekliyoruz. Telefon elimize ulaştığında tüm bu testleri karşılaştırmalı olarak yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.