Mobil

LG G3'de bulunan büyük tehlike! (Video)

LG G3'te güvenlik açığı bulundu.

LG G3'de bulunan büyük tehlike! (Video)

LG G3 çok eski bir telefon değil. Tahminlere göre 2014 yılında tanıtılan bu telefonu 24 ay anlaşmalı olarak alan birçok kişi halen ödeme yapıyor olması lazım. Ancak telefon son günlerde güvenlik açığı skandalı ile gündemde.

Register tarafından bildirildiğine göre, güvenlik firmaları BugSec ve Cynet tarafından son zamanlarda telefonda bulunan bir güvenlik açığı keşfedildi. Bu açığa neden olan şey ise LG tarafından geliştirilen ve telefonun özelliklerinden biri olan Smart Notice uygulaması olduğu söyleniyor.

1454049758_lg-g3.jpg

SNAP olarak adlandırılan hata temelde potansiyel kötü niyetli bilgisayar korsanlarına kimlik avı dolandırıcılığına, özel verilere erişmeye izin veriyor ve cihazın çökmesine neden olabiliyor. Aynı uygulama LG G4 ve diğer LG telefonlarda bulunmasına rağmen, güvenlik açığı sadece LG G3’te mevcut.

İlginizi çekebilir>>>

Neyseki BugSec’in LG’yi uyarması ile şirket Smart Notice için bir yama yayınladı ve sorunu ortadan kaldırdı. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu açığı kontrol edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, BugSec ve Cynet tarafından hazırlanan aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.


 
 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.