Mobil

LG G3'e "su geçirmezlik" testi yapalım mı? Anket

LG G3 incelememiz devam ederken izlediğimiz bir video bizleri oldukça şaşırttı ve heyecanlandırdı.

LG G3'e "su geçirmezlik" testi yapalım mı? Anket

Su geçirmeyen telefonlar ile tanışmamız aslında uzun zaman öncelere dayanmaktadır . Özellikle Nokia'nın outdoor telefonu ile bundan yıllar önce tanışmış ve sokak çeşmelerinde telefonu yıkayarak çevremize hava attığımız günleri daha dün gibi hatırlamaktayız.

1407325337_nokia5100black.jpg

Bu telefonlar bir noktadan sonra su aldıkları için ve  bu konuda bir standart bulunmadığı için su geçirmezlik özelliği üreticiler tarafından rafa kaldırılmış bir özellik olmuştu. Daha sonraları bu geçirmezlik özelliğinin standartlaşması ve sertifikalılaşması üzerine üreticiler de ürünlerini "su geçirmezlik" özelliğiyle tekrar buluşturmaya başladılar. 

İlk önce Sony, Xperia Z ile bu kapıyı araladı. Su altıında ekran basma hissiyatı azaldığı için fotoğraf çekme tuşu eklenen Z1'de de bu özellik devam ettirilmişti. Daha sonra Samsung, Galaxy S5'te yine su geçirmezlik özelliğini kullanmıştı. LG tarafında ise beklenen telefon G3'te bu özelliğin olmadığı bize G3 lansmanında LG mühendisleri tarafından dile getirilmişti ama yayımlanan bir test videosu açıkçası G3 incelemesi yapan kafalarımızı tamamen karıştırdı.

Yayınlanan videoda LG G3'e su testi yapılıyor ve LG G3'ün bu testten başarıyla çıktığını görülüyordu. Bizimde elimizde LG Türkiye'nin yolladığı bir test ürünü var. Su testi yapıp yapmamak konusundaysa tamamen kararsız! Sizce telefona bu testi yapmalı mıyız yoksa yapmamalı mıyız lütfen bize bu konuda yardımcı olun. 

LG G3 gerçekten su geçirmiyor olabilir mi videoyu izledikten sonra yorumlarınızı tek tek inceleyeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.