Mobil

LG, G3'te yer alacak Quad HD LCD ekranı duyurdu

5.5-inç büyüklüğündeki ekran oldukça ince çerçevesiyle dikkat çekiyor.

LG, G3'te yer alacak Quad HD LCD ekranı duyurdu

Geçtiğimiz yıl LG G2'de kullanılacak donanıma ilişkin bilgiler resmi tanıtım öncesi LG tarafından açıklanmıştı. İlk olarak LG G2'de yer alacak ekran, devamında ise işlemci şirket tarafından duyurulmuştu. Benzer bir sürecin bu yıl LG G3'te de yaşanması bekleniyordu, nitekim de öyle oldu. LG, LG Display tarafından geliştirilen 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü LCD ekranı resmen duyurdu ve ekledi: 2560x1440 piksel çözünürlükteki ekranın seri üretimine başlandı ilk olarak yeni nesil amiral gemisinde kullanılacak. Bahsedilen telefonun LG G3 olduğu sanırım açıkça ortada. 27/28 Mayıs'ta aralarında İstanbul'unda yer aldığı alt şehirde düzenlenecek etkinlikler kapsamında tanıtılacak LG G3'ün bu açıklama ile ilk donanım özelliği kesinlik kazanmış oldu.

1399531722_lg-qhd-display-1.png

Artan piksel sayısına bağlı olarak daha keskin ve net görüntüler sunan Quad HD ekran, LG tarafından üretilen Full HD çözünürlüklü panel ile aynı parlaklık seviyesini yakalayabiliyor. Bu da LG Display'in gerçekleştirdiği bir başarı olarak gösteriliyor. Sadece 1.2mm kalınlıkta olan Quad HD ekran, aynı boyutu yaklaşık olarak ekran çerçevesinde de yakalıyor. LG G3'te kullanılacak ekran sadece 1.15mm kalınlığa sahip.

2K çözünürlüklü ekran sonrası LG cephesinden işlemciye ait bir açıklama da bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.