Mobil

LG G3'ün karanlık yüzü: 5 rahatsız edici özelliği

LG G3'ün rahatsız edici özellikleri.

LG G3'ün karanlık yüzü: 5 rahatsız edici özelliği

LG G3, süper 5.5” Quad HD ekranı ile yüksek çözünürlüğe sahip ilk üst düzey akıllı telefon olarak tanıtıldı. LG’nin son amiral gemisi cihaz Snapdragon 801 sistem yongası, 13 megapiksel OIS + kamera ve ince çerçeveleri ile de göz dolduruyor.

LG G3 her ne kadar mükemmel olsada kusursuz bir akıllı telefon değil. Daha önce sizlere diğer büyük teknoloji firmalarının amiral gemilerinin eksi ve artı yönlerini haber olarak sunmuştuk. Şimdi de bu haberimizde LG G3’ün hayal kırıklığı yapan özelliklerinden bahsedeceğiz.

1403188218_medium01-1.jpg

Aslında bu kusurlar sizin LG G3 alma kararınızı değiştirecek kadar büyük değil ancak, zamanla rahatsız edici hale gelebilir. Bu nedenle akıllı telefon alırken daha bilinçli olmanızda fayda var.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda LG G3’ün rahatsız edici özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Anormal aşırı keskinleştirilmiş ekran


LG G3 (resimdeki G3 değil sadece etkisini gösterme amaçlıdır) bir Quad HD ekrana sahip ilk telefon ve zaten süper keskin bir ekranı bulunuyor. LG, bunun üstüne yapay keskinleştirmeye başvurmuş ve bu da simgeler ve harfler çevresinde garip sonuçlar doğuruyor.

1403018596_unnaturally-over-sharpened-display.jpg

Şeffaf olmayan ekran düğmeleri

Ekran düğmeleri yavaş ama istikrarlı bir şekilde Android amiral gemileri üzerinden alınıyor. Kendi başlarına kötü bir şey olmasa da, birçok Android uygulamaları ve oyunları ne yazık ki  bu mükemmel yeni deneyim için optimize edilmemiş. Oyunlarda KitKat ile birlikte 'Sürükleyici modu' desteği yok ve LG G3’ün bu grimsi düğmeleri özellikle oyun arasında çirkin görünümle sonuçlanıyor.


1403018611_non-transparent-on-screen-buttons.jpg

Açık havada ekran okuma

LG G3 QHD ekrana sahip olmasına rağmen, Galaxy S5 ile karşılaştırıldığında açık havada zor okunan bir ekranı bulunuyor. Açık havada ekranı okumak için ekstra bir çaba ile bakmak gerekiyor.


1403018633_hard-to-read-display-outdoors.jpg

Kamera menüsünde yeterli seçenek yok

LG G3, OIS + ile çok iyi bir 13-megapiksel kamera ve yeni lazer destekli otomatik odaklama özelliği ile geliyor. Ancak kamera ayarlarında pratik bir manuel ayar ve beyaz dengesi için hiçbir ince ayar bulunmuyor. ISO seçimi ve günün saatlerine göre herhangi bir çekim modu mevcut değil.

1403186654_camera-menu-devoid-of-options.jpg

Ekran gece rahat ve mükemmel kullanım için yeterli loş değil

LG G3 hakkında son şikayet görüntü hakkında. LG G3 ekran rahat gece kullanımı için çok parlak.

1403186876_display-does-not-get-dim-enough-for-perfectly-comfortable-use-at-night.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.