Mobil

LG, G4’ün dokunmatik ekran sorununu kısmen çözdü

Güney Koreli üretici mevcut klavyeyi güncelleyerek özellikle sürükleyerek yazma esnasında oluşan sorunları giderdi.

LG, G4’ün dokunmatik ekran sorununu kısmen çözdü

LG’nin yeni amiral gemisi telefonu G4’te yaşanan dokunmatik sorununa haberimizde değinmiştik. Kimi kullanıcıların yaşadığı sorun klavye güncellemesiyle kısmi olarak çözüldü.

LG’nin Amerika mobil pazarlama şefi Buzz Jensen’ına Twitter üzerinden yöneltilen bir soruda G4’ün dokunmatik sorunundan söz edildi. Jensen konunun çözümü için uygulama güncelleme merkezini gösterdi. Güney Koreli firma klavye kullanımında yaşanan dokunmatik sorununu bir nebze olsun aşmış olabilir fakat bu güncelleme başlı başına yeterli olmayacaktır.

1435139045_5.png

G4 kullanıcıları Knock Code ve Knock-On başta olmak üzere hızlı ve art arda dokunma gereksinimi duyulan bazı durumlarda da dokunmatik sorunuyla karşılaşmakta. LG’nin sorunu tam olarak çözüme kavuşturması için güncellemelerini sürdürmesi gerekecek.

Editör notu: LG Amerika mobil pazarlama şefi Buzz Jensen’ın Twitter üzerinden yöneltilen soruya verdiği yanıt, Güney Koreli firmanın dokunmatik ekran sorununu kabul ettiğini göstermez mi?

1435105042_touchscreen-probleem-fix-lg-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.