Mobil

LG G6'ya Android 8.0 Oreo geliyor

LG G6 akıllı telefonuna Android 8.0 Oreo güncellemesi verilmeye başlanıyor. Güncelleme ilk olarak Güney Kore'de yayınlanacak.

LG G6'ya Android 8.0 Oreo geliyor

Güney Koreli teknoloji firması LG aynı zamanda akıllı telefon üreticilerinden biri. Son yıllarda bu alanda eski gücü ve öncülüğü kalmasa da halen önemli üreticilerden biri olan LG, şu an satışta olan en üst düzey akıllı telefonu G6'ya Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesi vermeye hazırlanıyor.

Firma G6 modeli için önümüzdeki 30 Nisan haftasından itibaren Oreo güncellemesi vereceğini açıkladı. Yeni güncelleme ilk olarak markanın anavatanı Güney Kore'de verilmeye başlanacak. Ardından kademeli olarak dünyanın diğer ülkelerinde de bu güncelleme dağıtımı yapılacak.

Gelecek yeni güncelleme ile G6'ya birkaç yeni özellik, hız, performans artışı ve pil ömründe iyileştirmeler geleceği açıklandı. Ayrıca diğer uygulamalarda işlem yaparken bir başka uygulamadan video izlemenize olanak sağlayan resim içinde resim (picture-in-picture) modu da eklenen yeni özellikler arasında yer alıyor.

LG G6'ya Oreo güncellemesi ile gelecek bir diğer özellik ise yapay zeka desteği olacak. Firmanın önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefonu Lg G7 ThingQ'te de yer alacak yapay zeka desteği Oreo güncellemesi ile G6'ya da gelecek.

Yorumlar
bülent
g4 üvey evlat olarak kalacak yani!!??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.