Mobil

LG giderayak telefon satışında rekor kırdı

Geçtiğimiz günlerde mobil bölümünü kapatma kararı alan LG, bu yılın ilk çeyreğinde cihaz satışlarında bir artış görüldüğünü kaydetti.

LG giderayak telefon satışında rekor kırdı

Özellikle 2012-2015 yılları arasında akıllı telefon pazarının krallarından sayılan LG, özellikle G5'de yaptığı hatalarla kullanıcılarda iyi bir his bırakamamış, buna bağlı olarak da zamanla küçülmeye gitmeye başlamıştı. LG, mevcut durumunda ve pazarın bu kadar rekabetçi olduğu bir dönemde kâr elde edemeyeceği için mobil bölümü kapatacaklarını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

LG, giderayak başardı

Artık fişi çekilen LG Mobile'ın şirket raporlarına göre şubeden satışlarda yıllık artış görüldüğü ve artışlarla birlikte değerin 18.8 trilyon KRW'ye çıktığı doğrulandı. Uzun süredir satışlarında bir artış görmeyen LG için bir yandan güzel, bir yandan da geç gelmiş bir haber bu. Aslında bu sayılar LG'nin Ocak ve Mart ayları arasında ilk kez karşılaştığı bir durum, çünkü LG hiç bir zaman bu aylar arasında bu kadar çok telefon satamamış.

LG giderayak telefon satışında rekor kırdı - Resim : 1

LG'ye ait mobil İletişim bölümünün tüm satış faaliyetleri Temmuz ayı sonunda sona erecek. LG, gelecek aylarda üzerinde çalışılan yada durdurulan çalışmaların gelirlerini açıklayarak 2. Çeyrek raporu yayınlanacak.

LG, Mobile tarafındaki dileyen personelleri işsiz kalmamaları amacıyla başka görevlere yönlendirecek ve hizmet desteği sağlayacak.

LG bitti mi?

Aslında LG'ye bitti demek doğru olmaz. Telefon piyasasında aradığını bulamayan LG; televizyon, klima, laptop gibi bir çok farklı üründe şu anda ne aradığından ve bulacağından emin gibi gözüküyor. Bunun doğrulayıcısı olarak LG OLED ve NanoCell TV'lerin satışlarındaki artışları örnek gösterebiliriz ki bu artışların devam etmesi bekleniyor.

LG
Yorumlar
Eray
Telefon Bölümüne düzgün birini geçirseler hala bir şansı var ama
Cevapla
💎G@kko💎
Elcinin eski günlerine dönmesi zor görüni
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.