Mobil

LG, ikinci çeyrek telefon satışlarında rekor kırabilir

LG'nin 2014'ün ikinci çeyreğinde daha önce bir çeyrekte elde ettiği 12 milyon olan telefon satışını geçmesi bekleniyor.

LG, ikinci çeyrek telefon satışlarında rekor kırabilir

Giriş ve orta sınıfta L ve F serisi, üst sınıfta ise G serisi akıllı telefonlar mobil dünyasında rekabete dahil LG, 2014 yılı ikinci çeyrekte akıllı telefon satışında şirket rekoru kırabilir. Mirae Asset Securities tarafından yayınlanan rapora göre LG nisan-haziran dönemini kapsayan ikinci çeyrekte her ay ortalama 5 milyon akıllı telefon satış işlemi gerçekleştirecek. 2013'ün son çeyreğinde ayda ortalama 4.4 milyon telefon satan LG'nin ayrıca aylık satışta da ilk defa 5 milyon rakamını geride bırakması bekleniyor.

1397464249_1386666148lg-g2.jpeg

Güney Koreli üretici geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte 12 milyon akıllı telefon satmıştı. Sadece Android işletim sistemli telefonlar piyasaya sunan LG'nin bütçe dostu telefonlar ve yeni nesil üst sınıf G serisi akıllı telefonlarla 2014 yılında satış rakamlarını artırması bekleniyor. 

LG G2 ile iyi bir çıkış yakalayan LG'nin G3 lansmanını haziran ayına aldığı iddia ediliyor. Telefonun daha erken tanıtılacak olması satış rakamlarını ciddi anlamda artıracaktır. Son olarak LG'nin MWC 2014 kapsamında duyurduğu LG G Pro 2'nin mayıs/haziran ayında ülkemize giriş yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.