Mobil

LG Intuition - Ön İnceleme

LG yeni tablet-telefonunu tanıtıyor!


LG'nin yeni nesil tablet-telefon cihazına bakıyoruz. "Phablet" olarak da adlandırılan LG'nin yeni telefonu Galaxy Note serisine benzer geliyor. Büyük ve alışılmışın dışında ekran oranlarıyla LG'nin yeni cihazı bomba gibi geliyor.

Cihazın tanıtımından önce küçük bir inceleme yapmak istedik. Cihaz ilk elinizde aldığınıza zarif tasarımıyla 2012'nin eşsiz telefonu hissi veriyor. LG bu telefonda tasarım noktasında elinden geleni yapmış diyebiliriz. Yumuşak geçişlere sahip köşeler ve ince bir yapıya sahip.

LG Nitro HD son teknoloji ekran teknolojisiyle çok iyi bir çözünürlük ve ekran kalitesi sunuyor. Intuition bu kez Galaxy Note 2 ile rakip olabilecek gibi görünüyor. LG'nin "Rubberdium"adını verdiği S-Pen benzeri bir kalemle geliyor.

LG ilk 5 inç telefonu gibi bu telefonda da ilginç oranlar kullanmış. Telefon diğerleri gibi 16:9 oranlarla gelmiyor. 5.3 inç Galaxy Note ve dan sonra çok ilginç görünmüyor. Anlaşılan her boyutta ve şekilde akıllı telefonu alışıyoruz.

LG Intuition daha önce de belirttiğimiz gibi son zamanlardaki büyük ekranlı telefonlar arasındaki yerini alacak. İlk olarak Verizon ile satışa çıkacak olan telefon genel olarak iş amaçlı kullanımlar için tasarlanmış.

Tabletler genel olarak oyun için tasarlanan cihazlardır bu açıdan kendini tabletlerden ayırmaktadır. LG yeni telefonunda 4G LTE desteğini de unutmuyor. Mükemmel bir veri aktarım hızı sağlar. LG Qualcomm S3 çift çekirdekli işlemci ile çalışıyor.

Büyük olmasına rağmen oldukça kibar ve zarif bir tasarıma sahip. İşlemcinin Snapdragon'un son modeli olmaması dikkatleri çekiyor. Cihazda S4 kullanılmamasına rağmen güzel bir performans sunuyor.

LG Intuition Note serisinin performansından daha iyi olsa da ekran olarak Note'dan daha iyi seçeneklerle geliyor. Hem tablet hem telefon olarak değerlendirilen bu cihazların Benchmark testleri de tablet ve telefonlarla karşılaştırılıyor. Diğer cihazlarla karşılaştırılması konusunda aşağıda Benchmark sonuçlarını inceleyebilirsiniz. LG Intuition NFC sistemine de sahip.

Yorumlar
meraklı
arkadaş şu cihaz tanıtımlarında donanım özeliklerinide sun işlemci ram ekran tipi hafıza durumu boyut ağırlık gibi geciştirme laflarla tanıtım oluyor
Cevapla
Misafir
akıllı telefon olayına girince belki motorola akıllanmıştır dedim ama ıı ıhh.. lg'nin de pek pay çıkardığını sanmıyorum. akıllı telefon konusunda da samsung'dan şaşmamak lazım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.