Mobil

LG Nexus 5'in satışı 2015 birinci çeyrekte bitiyor!

LG üretimi Nexus 5 akıllı telefonun üretiminin durdurulduğu bildirildi.


Google'ın geçen yıl Güney Koreli teknoloji devi LG'ye üretimini yaptırdığı akıllı telefonu Nexus 5, üretici firma LG'nin yanısıra Google'a oldukça iyi bir pazar payı sağlamıştı. Bir yıl önce üretilen Nexus 5 artık piyasaya veda edecek gibi görünüyor.

Google'ın yeni modeli Nexus 6'yı büyük bulanlar için alternatif olan Nexus 5'in artık üretilmeyecek. Ancak cihazın satışı 2015 birinci çeyreğine kadar devam edecek. Öte yandan Google'ın Nexus 5 kırmızı ve beyaz versiyonlarını ABD Google Play'den kaldırması sebebinin elindeki stoğu eritmeye çalıştığı yorumlarını beraberinde getirdi.

1418334835_img20141211235238.jpg

Şimdilik ABD'de sadece siyah renk seçeneği ile stoklarda bulunan Nexus 5, dünya çapında farklı Google Play ve perakende mağazalarında satılmaya devam ediyor. Cihaza ilgi duyanların acele etmesi gerektiğini vurgulayan satıcılar, stokların ne zaman biteceğinin belirsiz olduğunu söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.