Mobil

LG Optimus G için Android 4.4.2 KitKat ve Knock Code güncellemesi başlatıldı

LG Optimus G için Android KitKat güncellemesini sunmaya başladı.

LG Optimus G için Android 4.4.2 KitKat ve Knock Code güncellemesi başlatıldı

Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefonlarına güncelleme desteği vermeye devam ediyor. Bu bağlamda şirket, 720p ekran çözünürlüğü ve yetenekli dört çekirdekli Krait CPU'ya sahip akıllı telefonu LG Optimus G için Android KitKat güncellemesini sunmaya başladı.

Şirket, eski amiral gemisi için KitKat güncellemesini ilk olarak Güney Kore'de ki kullanıcılar için sunarken diğer bölgelerede güncellemenin yakında yayımlanacağını söyledi. Yayımlanan güncelleme 608 MB boyutunda ( Bölgelere göre değişebilir ) ve OTA yoluyla Wi-Fi üzerinden indirilebilir durumda. Ayrıca Sürüm kodu V30b olan güncelleme, ART zamanı desteği, performans iyileştirmeleri, ekrana çift dokunma yoluyla cihazı uyandırabilme özelliği olan Knock code işlevselliğini getiriyor. Diğer taraftan Arayüz, şeffaf durum çubuğu ve yeni sekmeli ayarlar menüsü ile yenilenmiş olacak.

1400016088_img20140513214741.jpg

Daha önce Optimus G için yaz aylarında KitKat güncellemesinin sunulacağı yönünde haberler gelmişti. Anlaşılan LG planlanandan önce güncellemeyi kullanıcılarına vermeyi hedefliyor. Umarız Türkiye'de bu cihaza sahip kullanıcılar, G2'de uzun süren Kitkat bekleyişini Optimus G'de yaşamazlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.