Mobil

LG, Samsung’la dalga geçerken, G5’te çıkarılabilir pilin ipuçlarını mı verdi?

LG, Twitter'da Samsung'a sataştı. Bu sataşma G5'in çıkarılabilir pile sahip olacağı anlamına gelebilir.

LG, Samsung’la dalga geçerken, G5’te çıkarılabilir pilin ipuçlarını mı verdi?

Samsung, Galaxy S6 ile birlikte çıkarılabilir pil tasarımından vazgeçerken, LG ise G serisinde G3’le birlikte çıkarılabilir pil tasarımına geçiş yaptı. Samsung’un bu hamlesinin kullanıcıları pek de memnun ettiğini söyleyemeyiz, zira birçok kullanıcı mobil cihazlardaki en büyük sorunlardan biri olan pil yetersizliğini ikinci bir pille telafi etmeye çalışıyor.

LG cephesine baktığımızda G serisinin yanı sıra V10 modeli şoklara karşı “MIL-STD-810G Durmaksızın Düşüşe Uygun” sertifikasına sahip olmasına rağmen, çıkarılabilir pil tasarımından vazgeçmedi. Mobil dünyasına baktığımızda çıkarılabilir pil yapısını benimseyen üreticiler bir elin parmaklarından daha az ve LG görünüşe bakılırsa bu detayı diğer üreticilere karşı bir koz olarak kullanmayı sürdürecek.

1454178654_galaxy-s6-edge.jpg

Şimdi LG’nin Twitter üzerinden Samsung’u dalgaya aldığı paylaşıma göz atalım. İlk olarak Samsung Amerika Galaxy S6 Edge+’ın hızlı şarj özelliğine vurgu yapan bir tweet paylaştı. Söz konusu paylaşımda Galaxy S6 Edge+’ın pilinin 90 dakikada %100 dolum seviyesine ulaştığı bilgisi veriliyor.

1454178711_galaxy-s6-edge.jpg

LG’nin buna yanıtı ise fazlasıyla iğneleyici oldu: “Değiştirilebilir pil ile sıfırdan tam dolum seviyesine anında gidin.” LG’nin verdiği yanıt bizlere aslında G5’in de (metal kasaya rağmen) çıkarabilir pile sahip olacağının ipuçlarını veriyor. Zira G5’te çıkarılamayan pil tasarımı benimseyecek şirketten bu tweete atması pek akla yatkın gelmiyor.
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.