Mobil

LG tarafından geliştirilen Nexus telefonun ekran bilgileri açıklandı

Google2015 model Nexus 5'te Nexus 6'ya göre daha kompakt bir ekran benimseyecek.


Google daha önceki yıllardan farklı olarak bu yıl iki Nexus akıllı telefon duyurmayı planlıyor. İddialara göre söz konusu telefonlardan birinin Huawei (5.9 inç ekran) diğerinin ise LG (5.2 inç ekran) tarafından geliştiriliyor. Telefonlara ilişkin son günlerde birçok bilgi resmi olmayan kaynaklar tarafından doğrulandı. Bunlardan biri olan haberini gün içerisinde sizlere duyurmuştuk

Bu defa LG tarafından geliştirilen Nexus için yeni gelişmeler yaşandı. Derek Ross, Phandroid sitesinin popüler yazarı, aynı zamanda Google’a yakın ve güvenilir kaynaklardan biri; popüler yazar Google+ hesabından 2015 model Nexus 5’in ekran detaylarını paylaştı.

Bullhead kod adlı Nexus 5 (2015) akıllı telefonda 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Telefonun yazılım tarafını ise beklendiği gibi Android M oluşturacak.

Henüz netlik kazanmadı ancak 2015 model Nexus 5’in işlemci biriminde 64-bit altı çekirdekli Snapdragon 808’in yer alması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.