Mobil

LG telefon sektöründen resmen çekildi!

LG telefon sektöründen yaptığı açıklama ile çekildiğini açıkladı. Peki, satışta olan LG telefonlarına ne olacak? Güncellemeler gelecek mi?

LG telefon sektöründen resmen çekildi!

Güney Koreli LG telefon işinden çıktığını doğruladı. Uzun zamandır olan söylentiler bu açıklama ile doğrulanmış oldu. LG; "Aldığımız bu karar ile elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümlerin yanı sıra platformlar ve hizmetler gibi alanlara odaklanacağız." ifadesini kullandı.

LG telefonları ne olacak?

Mevcut telefonlar satışta kalmaya devam edecek. Ayrıca LG, ürünlerini bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için desteklemeye devam edeceğini söylüyor. LG, olası işten çıkarmalar hakkında istihdamla ilgili ayrıntıların yerel düzeyde belirleneceği dışında hiçbir şey söylemedi. Firma, işletmenin kapanışını bu yıl Temmuz ayı sonunda tamamlamayı beklediğini söyledi.

Son beş yıl içerisinde hiç kar etmeyen ve sürekli zarar yazan LG'nin mobil bölümünün kapanması firma için de rahatlatıcı olacak. En azından artık zarar ettiren bir bölümü olmayacak.

LG'nin akıllı telefonlardan çıkmayı düşündüğü raporlar, en azından bu yılın başından beri ortalıkta dolaşıyordu. LG'nin bu süreçte mobil bölümünü kapatmak yerine satacağı söylenmişti. Ancak umulan olmadı ve mobil bölüme alıcı çıkmadı. Bu yüzden firma bölümü kapatma kararı aldı. Peki, LG neyi yanlış yaptı?

LG telefon sektöründen resmen çekildi! - Resim : 1

LG, Çinli teknoloji devlerinin karşısında yüksek fiyat etiketini tercih etmesi ve rakiplerinden daha düşük donanım sunması ile 1-0 geriye düştü. Sonrasında ise mevcut telefonlarına güncellemele sunmayan ve hataları gidermeyen LG bir gol daha yedi.

Tüm bu başarısızlıkların üzerinde yüksek fiyatlı telefon konusunda ısrar eden LG, kendi fişini çekti diyebiliriz. LG gibi bir firmanın telefon sektöründen çekilmesi oldukça üzücü. Bir devir resmen kapanmış oldu diyebiliriz.

Peki, siz LG'nin mobil bölümünü kapatması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce LG için bir çıkar yol daha var mıydı?

LG
Yorumlar
Sencer
Sürekli sorun çıkarıyordu. İyi olmuş hakeden yapsın bu işi. TV lerde sorunlu ilgilenen yok. Hep hatayı kullanıcıya yukluyorlar.
Cevapla
Unutulmayan
Bir telefon devinin biti noktadayız by by LG 😔😔😔
Cevapla
Raşit
Lh g4 tam bir kabus yaşattı kullanıcılarına
Cevapla
Enginnn
Lg g3 de öyle g5 de öyle Lg g3 ü anakart soğuk lehimden dolayı çöpe attım
Mali
Yüksek kaliteyi hedefleyip sadece yüksek fiyatıyla kaldılar. LG G2 ile mükemmel bir çıkış yaptı sonrası boş. Ne kaliteli bir yazılım desteği, ne telefon fiyatıyla ne de bitmek bilmeyen donanım sorunlarına çözüm bulamadılar. İyi olmuş.
Cevapla
Fethi
Güncelleme yapmaya korkuyorum Geçen yaşanan sorundan sonra Biraz geçsin hemen yüklemeyin güncelleme geldikten 10 gün sonra yükleyin Xaomi güncellemelerini
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.