Mobil

LG V10, LG G4 ve Galaxy Note 5 Full HD Video Karşılaştırma

Kamera özellikleri ile öne çıkan LG V10, LG G4 ve Galaxy Note 5'in Full HD kamera karşılaştırmasıyla sizlerleyiz.


Akıllı telefonların kamera özellikleri ve yapabildikleri her geçen nesille birlikte artıyor. Bu durumda akıllı telefonların kameraları ile müthiş sonuçlar ortaya çıkabilmemize olanak sağlıyor. Birçok üreticinin kamera yazılımına entegre ettiği "Manuel Mod" ya da "Pro Mod" sayesinde akıllı telefonların diyafram açıklığından tutun, ISO değerlerine kadar müdahale edebiliyoruz. Bu da resim çekme meraklısı kişilerin akıllı telefonlar ile inanılmaz fotoğraflara imza atmasına sebep olabiliyor.

LG, G4'ün kamera donanımı ve yazılımı ile akıllı telefonlar arasında bambaşka bir noktaya oturdu. 30 saniyeye kadar diyafram açıklığına imkan sunan LG G4; f/1,8 diyafram değeriyle de rakiplerinin önünde yer alıyordu. Galaxy Note 5 ise 10 saniye diyafram açıklığı sunarken "K" değeri konusunda G4'den daha fazlasını kullanıcılara sunmaktadır.

LG, V10 ile videoda da kullanılabilen "manuel çekim modu" özelliğine akıllı telefonları tanıştırdı. Birçok anlamda yenilik getiren LG V10'un kamera tarafında en iddialı telefon olduğunu da bu bağlamda belirtmeliyiz.

Peki bu kadar iddialı modellerin video karşılaştırma sonuçları nasıl olacak? Öncelikle her 3 telefonla Full HD modunda 53 saniyelik bir çekim yaptık ve bunları aşağıda beğeninize sunuyoruz.

Editörün Notu: Videoları Premiere yazılımı ile üst üste koyduğumuzda çözünürlükleri düştüğü için orijinal hallerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Böylece detayları ve titreşimleri daha yakından görebileceksiniz.

Hangi kamera daha iyi çekim yapıyor lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın...

LG V10

LG G4

Galaxy Note 5

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.