Mobil

LG V10'un ilk kamera örnekleri yayınlandı

LG V10 birçok özelliğiyle mevcut akıllı telefonların arasından sıyrılıyor

LG V10'un ilk kamera örnekleri yayınlandı

LG V10 birçok özelliğiyle mevcut akıllı telefonların arasından sıyrılıyor. Pil süresini etkilemeyen ikinci bir ekran, çift ön kamera, üç kamera ile aynı anda video kaydı, manuel video kaydı, kaliteli paslanmaz çelik ve dayanıklı silikon kaplama, 32 bit Hi-Fi ses kalitesi, 4GB RAM ve ilk defa bir LG akıllı telefonda gördüğümüz parmak izi sensörü V10’u öne çıkan özellikleri.

Sektörde kimi ilkleri gerçekleştiren LG V10, LG G4 ile aynı arka kameraya sahip. Ancak video tarafından önemli gelişmelerin sağlandığını görüyoruz. Manuel video modu ilk defa bir akıllı telefonda karşımıza çıkarken, LG V10’un bu noktadaki yetenekleri ise şu şekilde:

1443761328_14437050361443691230lgv107.jpg

LG V10, video içeriğinin daha iyi görüntü ve sese sahip olması için şu özelliklere de sahip:

Sabit Kayıt: Sarsıntıyı ortadan kaldırmak, hareket halindeyken daha net görüntüler çekmeye yardımcı olmak için daha iyi hale getirilmiş olan elektronik görüntü sabitleyiciden (EIS) yararlanıyor.

Kısa Video Modu: Birçok kısa videoyu birleştirerek tek bir video yaratılabiliyor.

15 Saniye Otomatik Düzenleme: Net olmayan kareleri ve durağan görüntüleri otomatik olarak eleyerek kısa bir video fragmanı yaratılabiliyor.

Hızlı Video Düzenleyicisi: Resim karesi hızını kolayca kırpabilir ya da değiştirebilir ve renk ve arka plan müziği gibi efektler ekleyebilirsiniz.

Hızlı Paylaşım: Kayıt bittiğinde ekranda beliren pop-up, video paylaşımını kolay ve hızlı yapabilmeniz için popüler sosyal ağların seçeneklerini gösteriyor.

Ses İzleme: Video kaydı sırasında üç mikrofonun hassaslığını çok daha doğru olarak ayarlayabilir ve belli bir yönden gelen sesi öne çıkarmak için doğrudan kayıt becerisini içeren ses girişini izleyip kontrol edebilirsiniz.

Rüzgar Sesi Filtresi: Dış çekim sırasında yüksek kaliteli ses için rüzgar sesini kaldırabilirsiniz.

1443761723_a11d6dfa19998d2c830f6a70670082a6.jpg

F1.8 diyafram açıklığında lense sahip olan 16MP çözünürlüklü arka kamera çift LED flaş lazer otofokus sensörüyle destekleniyor. İkinci nesil OIS (Optik Görüntü Sabitleme) teknolojisini beraberinde getiren arka kamera, video tarafında olduğu gibi fotoğraf çekimlerinden önce de elle ayarlamalar yapılmasını mümkün kılıyor.

LG V10 ülkemizde satışa çıktığında teknolojioku.com olarak detaylı bir incelemesini yapacağız. Telefonun kamera yeteneklerini video ve fotoğraflar eşliğinde sunacağız. Tanıtımı henüz gerçekleşen V10’un ilk fotoğraf örneklerine ise alt bölümde ve sonraki sayfalarda göz atabilirsiniz.  


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.