Mobil

LG ve Intel mobil çip geliştirmek için güçlerini birleştiriyor

LG'nin hazırlıkları devam eden sekiz çekirdekli Nuclun 2 işlemcisi için LG ve Intel iş birliğine gidiyor.

LG ve Intel mobil çip geliştirmek için güçlerini birleştiriyor

Nuclun isimli işlemci projesiyle yarı iletken kategorisine giriş yapmak isteyen LG ilk hamlesinde başarılı olamadı. Şu sıralar Nuclun 2 işlemcisini geliştiren firma, Güney Kore’de yayınlana bir rapora göre dünyanın en büyük yarıiletken üreticisi Intel ile iş birliğine gidiyor.

Raporda LG ve Intel’in 2015’in başından bu yana görüşmeler halinde olduğu ifade ediliyor. Gerçekleştirilen ortaklığın detayları hakkında henüz bilinmiyor ancak iki dünya devi Nuclun 2 projesinde beraber hareket edecek.

1445577911_lg-nuclun-2.jpg

İlginizi çekebilir; 

Kısa süre önce yayınlanan bir haberde Nuclun 2 işlemcide Intel üretimi XMM 7360 LTE-A yongasının kıllanılacağı iddia edildi. Bu gelişme ikili arasında iş birliğini bir yerde onaylarken, geliştirilecek işlemcinin TSMC ve Intel fabrikalarında üretilmesi bekleniyor. TSMC fabrikalarında üretilecek Nuclun 2 16nm FinFET üretim tekniğine sahip olacak. Intel fabrikalarında geliştirilecek Nuclun 2 ise 14nm FinFET teknolojisine sahip olacak.

Önümüzdeki günlerde Nuclun 2'ye dair deha fazla bilginin gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.