LG Velvet özellikleri ortaya çıktı! LG’nin dönüşü muhteşem olacak!

LG’nin radikal bir tasarım anlayışıyla geliştirdiği yeni 5G destekli modeli satışa çıkıyor. İşte LG Velvet özellikleri ve telefon hakkındaki diğer detaylar.

LG Velvet özellikleri ortaya çıktı! LG’nin dönüşü muhteşem olacak!

Son dönemde mobil pazarda istediği satış rakamlarına ulaşamayan LG geçtiğimiz ay radikal kararlar almıştı. Yıllardır üst segmentte ürünler veren G serisini orta seviyeye çeken Güney Koreli şirket, tamamen kendisine has yeni tasarım çizgisine sahip Velvet’i tanıtmıştı.

LG Velvet tasarımı ve özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi 15 Mayıs’ta satışa sunacağı telefonun özelliklerini geçtiğimiz gün açıkladı.

LG Velvet özellikleri ortaya çıktı! LG’nin dönüşü muhteşem olacak!

LG Velvet özellikleri itibariyle orta segmente hitap eden bir model. Gücünü Qualcomm’un orta seviyedeki en güçlü yongası Snapdragon 765G’den alan telefon sistemini 8GB RAM’le destekliyor. 128GB’lık dahil depolama alanı bulunan telefonda microSD kart desteği de mevcut.

LG Velvet özellikleri ortaya çıktı! LG’nin dönüşü muhteşem olacak! - Resim : 1

1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde 6.67 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonda damla çentik tasarımı tercih edilmiş. Çerçevelerin oldukça ince tasarlanması sayesinde ekran kasa oranı yüzde 86.9’a kadar yükseltilmiş.

Telefonun arka yüzünde simetrik olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü yer alıyor. Burada 48MP’lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş ve 5MP’lik makro kamera eşlik ediyor.

Ekran altı parmak izi okuyucusu özelliğiyle gelen LG Velvet 4300 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir bataryadan besleniyor. Telefonda kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

Henüz LG Velvet fiyatı hakkında net bir açıklama olmasa da sızdırılan bilgiler doğrultusunda 680 euro civarında bir etiketten bahsetmek mümkün. Eğer bu fiyat doğru çıkarsa LG’nin işi biraz zor olacaktır. Çünkü bu orta segment için gerçekten yüksek bir etiket. Zira benzer özelliklerde 500 euro’ya satılan pek çok model mevcut. Yine de bekleyip göreceğiz.