LG, Windows Phone'yi bırakıyor

Windows Phone'nun piyasada fazla ilgi görmemesi telefon üreticilerinin geri adım atmasına neden oluyor.

LG, Windows Phone'yi bırakıyor

Microsoft'un büyük umutlarla piyasaya sürdüğü kendi işletim sistemi Windows Phone'un düşüşü devam ediyor. Windows Phone'nun piyasada fazla ilgi görmemesi telefon üreticilerinin geri adım atmasına neden oluyor.

1335965610_lg-windows-phone-pazarindan-cekildi-208652.jpg

LG'nin akıllı telefon serisi ile ilk kez Windows Phone işletim sistemi piyasaya sürülmüştü. Kullanıcılar tarafından LG'nin akıllı telefonunu ve Windows Phone işletim sistemi merak edilmişti. Ama bu merak uzun sürmedi ve bu sistem fazla ilgi görmedi.

LG'nin telefon satışlarının kötü gitmesi ve istenilen başarıyı sağlayamaması LG'yi geri adım atmaya zorladı. LG, bir açıklama yaptı ve  önümüzdeki dönemlerde bu işletim sistemini kullanmayı düşünmediklerini söyledi.

1335965646_lg-windows-phone-500x409.jpg

LG, resmi bir duyuru yaptı ve Windows Phone telefonlarının satış rakamlarının kötü olması nedeniyle Windows Phone işletim sistemli cihazları bırakacağını söyledi.

2009 yılından beri Microsoft ile işbirliği içinde olan LG'nin bu kararı üretiminin şimdilik durdurması anlamına geliyor. Windows Phone 7 telefonlarının çok az satılması ise buna neden.  Araştırma geliştirme işbirliği devam eden LG ve Microsoft'un bu işbirliğinin kesin olarak ne zaman biteceği ise henüz bilinmiyor.

Gelen haberlere göre Microsoft bu durumdan dolayı endişe içerisinde. Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, önümüzdeki günlerde LG'nin üst yönetimi ile görüşme planlıyor. Bu durumdan Windows Phone 7 işletim sistemi kullanıcıları etkilenecek görünüyor. LG, kendi telefonlarına herhangi bir güncelleme desteği vermeyeceği için doğal olarak kullanıcılarda mağdur olacaklar. LG'nin bundan sonra Android işletim sistemine ağırlık vereceği söylentiler arasında.