Mobil

LG yılın ilk çeyreğinde kaç telefon sattı?

Güney Koreli üretici geçtiğimiz yıla nazaran daha olumlu sonuçlar ortaya koydu.

LG yılın ilk çeyreğinde kaç telefon sattı?

MWC 2013 etkinliğinde deyim yerindeyse gövde gösterisi yapan LG, sadece Güney Kore’de satışa sunduğu Optimus G Pro ile 500 bin satış rakamını geride bıraktı. Etkinlik kapsamında resmi duyurusu gerçekleşen F serisi de raflardaki yerini alırken, 2013 yılı birinci çeyreğinde mobil cephesinde elde edilen satış ve kâr miktarı şirketin yüzünü güldürdü.

LG ocak-mart ve şubat aylarını kapsayan 3 aylık süreçte 10.3 milyon telefon satışı gerçekleştirdi. Söz konusu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında %30 büyüme anlamına geliyor. Bir önceki çeyrekle kıyaslandığında ise %15’lik bir büyümenin olduğu kaydedildi.
1366864619_lgoptimussmartphonesatmwc2013inbarcelona.jpg

Mobil cephesinde elde edilen 119 milyon dolarılık kâr şirketin tüm faaliyetlerden elde ettiği kârın %4.1’lik bölümüne denk geliyor. LG’nin bu anlamda %100’lük bir artış sağladığı görülüyor.

Şirket yılın ikinci çeyreğinde Optimus G Pro ve L serisinin ikinci jenerasyonunu dünya genelinde birçok ülkede satışa sunacak. Bu sebeple ikinci çeyrekte beklenen büyüme için iyimser bir beklenti var.

Yorumlar
alacakusagi
LG telefonlari nerde satiyor.1 Sene g serisi telefonu bekledim,gelmedi.Samsung'.dan farki yok telefonlarinin.bence satis politikalari yanlis.
Cevapla
QWERTY
LG telefon sektorunde buyumeye devam edecek bence
Cevapla
Misafir
kalite ve yatirimlar artti satislarda artti
Cevapla
ss
g serisi galaxy nin en büyük rakibi olacaktır tabi LG zamanında tüm piyasaya aynı anda sürerse
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.