Mobil

LG'den aylık Android güvenlik güncellemesi hakkında açıklama geldi!

LG, Android platformundaki Stagefright virüsüne karşı aylık güvenlik güncelleştirmelerini yayınlayacaklarını açıkladı.

LG'den aylık Android güvenlik güncellemesi hakkında açıklama geldi!

Geçtiğimiz gün itibariyle Android platformunda bulunan açıktan saldırganların basit bir MMS mesajını kurbanına göndererek kullanıcı verilerine erişim sağlamasına izin veren Stagefright virüsünden bahsetmiştik. Son zamanlarda yaşanan bu olayın ardından arama devi Google ve Samsung, Android cihazlarını korumak için aylık güncellemeler yayınlamayı planladıklarını açıklamıştı. Google başlattığı bu akıma inisiyatif gösteren Güney Koreli üretici LG'de katıldı.

LG'den yapılan açıklamada, "LG olarak tedarikçilerimiz ile derhal görüşerek müşterilerimize mümkün olduğunca ve hızlı bir şekilde aylık güvenlik güncellemelerini kullanılabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Biz bu önemli adımlarla müşterilerimizin güvenliğini sağlayacağımıza inanıyoruz. LG olarak bu bizim en büyük önceliğimizdir." denildi.

1438961086_img20150807182409.jpg

Akıllı telefon kullanıcıları noktasında bu muhteşem bir haber. Akıllı telefon üreticileri genellikle bildiğiniz gibi olağan yazılım güncellemeleri geciktirmesi ile eleştirilir. Bu olayla birlikte en azından üreticiler güvenlik yamalarını yazılım güncellemeleriyle test etmek yoluyla daha erkenden kullanıcıyla buluşturabilir. Tabii bu bizim temennimiz. Son söz yine üretici firmalara kalıyor.

Öte yandan Android işletim sistemini cihazlarında kullanan Motorola, Sony, HTC ve diğer firmaların önümüzdeki günler içinde Google, Samsung ve LG'nin bulunduğu gruba dahil olmaları bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.