Mobil

LG'den Disney temalı telefon

LG farklı ürünler ortaya koyarak her kesime hitap etmeye çalışıyor.

LG'den Disney temalı telefon

LG, dünyanın en büyük 3. üreticisi koltuğunu bir tane bile "amiral gemisi modeli olmayan" Lenovo'ya 2015 ilk çeyrek itibariyle kaptırdı. Orta - Alt segment telefonları ile o segmentte rakipsiz olamk isteyen Lenovo, Asus ile bu segmenti 2015 yılı itibariyle domine etmeye başladılar.

LG'de farklı inovasyonlar ile Orta - Alt segmentte hem tasarım hem de yazılım ile farklılaşmak istiyor. LG'de bu bağlamda Japonya'da pazara suncağı Disney temalı modellerini tanıttı. Bu temalar

1433851565_gsmarena001.jpg

  • The Little Mermaid (Küçük Deniz Kızı)
  • Cinderella (Sindirella)
  • Alice Harikalar Diyarında ve
  • Frozen (Karlar Ülkesi) olacak.

1433851581_gsmarena002.jpg

Telefon genel anlamda LG G2 ile hemen hemen aynı özelliklerden oluşuyor. 5,2 inç boyutunda Full HD IPS ekran, Snapdragon 801AC işlemci, 2 GB RAM, 16 GB ve 8 GB seçeneklere sahip arttırılamayan hafıza, 13 megapiksel lazer odaklamalı arka kamera ve 2,4 megapiksel ön kamera bulunmaktadır. 2920 mAh pil gücü, deneyimlerimize göre telefonun 1 günlük şarj ömrü sunmasını sağlayacak gibi görünüyor.

1433851616_gsmarena003.jpg

Disney karakterleri ile entegre edilmiş Android 5.0 Lolipop ve LG UX arayüz telefonun en önemli özelliği olarak dikkat çekiyor. Bu telefonun kendine özel Swarovski traşlara sahip bir de kapağı bulunuyor. Japonya pazarı için özel olark üretien bu seri telefonların global pazara sunulup sunulmayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

LG'nin en büyük rakibi Samsung geçtiğimiz günlerde Iron Man temalı Galaxy S6 Edge'i satışa sunmuştu. Farklı Marvel temalı S6 Edge'lerin de geleceği belirtilmişti.

1433853659_galaxy-s6-marvel-avengers-2.jpg

Firmalar bu tarz inovatif tasarımlarla, aynı işlemci, aynı ekran çözünürlüğü ve aynı malzeme kalitesinden kullanıcıları kurtarmaya çalıştıklarını görüyoruz. 

Peki, siz bu temalı telefonlar için ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.