Mobil

LG’den üst seviye iki telefon geliyor

İlk telefon şubat ayında karşımıza çıkacak.

LG’den üst seviye iki telefon geliyor

CES 2013 etkinliğinde ağırlıklı olarak TV ve ekran paneli sergileyen LG, herhangi bir telefonu karşımıza çıkarmadı. İddialar Optimus G2’nin sergileneceği yönündeydi fakat görünüşe bakılırsa Güney Koreli üretici yeni bir telefon için şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’ni bekliyor.

Endüstri kaynakları LG’nin 2013 yılı içerisinde iki önemli telefon tanıtacağını iddia ediyor. Bunlardan ilki şubat ayında karşımıza çıkacak. Geçen yılın son bölümde resmiyet kazanan ve sunduğu özelliklere adından fazlasıyla söz ettiren Optimus G’ye nazaran daha gelişmiş detaylar sunacak telefonda ekran boyutu 5.5-inç boyutunda olacak ve kullanılacak ekran paneli de Full HD yapıda olacak.

Bunun ilk işaretini CES 2013’te görmüştük. Şirket etkinlik esnasında Full HD çözünürlükteki ekran panelini sergilemişti. GK kod adlı telefonda işlemci birimi net değil fakat yüksek ihtimalle Qualcomm cephesinden dört çekirdekli S4 Pro kullanılacak.
1358232600_lg.jpg

Bir diğer telefon ise Optimus G’nin devam niteliği olacak. Optimus G2, iddialara bakılırsa sonbaharda resmiyet kazanacak. Ekran boyutunda yine bir miktar büyüme sağlanacak. Yeni nesil bir işlemcinin kullanılacağı telefonda S4 Prime ya da Tegra 4 ailesinden bir çipset karşımıza çıkabilir.

Optimus G ve Nexus 4’te yaşanan pazarlama sıkıntısı satışlara büyük oranda gölge düşürdü. Yeni yılda sağlanacak gelişmeler LG’yi akıllı telefon platformunda daha üst sıralara taşıyabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.