Mobil

LG'nin ilk AI telefonu LG V30S ThinQ tanıtıldı

LG V30S ThinQ, LG'nin cep telefonunda yapay zeka yaklaşımını bize tanıtmak ve göstermek için geldi. Peki AI iyi bir akıllı telefonu nasıl daha da iyi bir hale getirebilir?

İlk AI telefonu LG V30S ThinQ tanıtıldı

LG, Barselona'da düzenlenen Mobile World Congress 2018 başlamadan bir gün önce, 2017’de tanıttığı en iyi akıllı telefonunun geliştirilmiş bir sürümünü duyurdu. Buna göre LG V30S ThinQ, LG'nin cep telefonunda yapay zeka yaklaşımını bize tanıtmak ve göstermek için geldi. Peki AI iyi bir akıllı telefonu nasıl daha iyi bir hale getirebilir?

Telefonun AI algoritmaları için birincil kullanım, çeşitli sahneleri ve nesneleri tanımaktır. Örneğin, fotoğraf çekerken, AI CAM özelliği doygunluk, netlik ve kontrast gibi ayarları kontrol altına alıyor ve onları gördüğü sahneye bağlı olarak en iyi şekilde ayarlıyor. Şu anda LG V30S tarafından tanınabilecek 8 sahne var: Portre, Hayvan, Şehir, Çiçek, Gün doğumu, Gün Batımı, Gıdalar ve Manzara.

LG'nin ilk AI telefonu LG V30S ThinQ tanıtıldı - Resim : 1

QLens, telefonun kamera uygulamasında yerleşik başka bir AI özelliği. LG V30S kullanarak bir fotoğraf çektiğinizde, Amazon'da belirli bir ürünü aramanıza izin vermek için tasarlanmış. Pinterest ile ilgili aramalar da aynı şekilde yapılabilir.

LG, V30S ve kamerasından bahsetti ve en yeni telefonuyla yeni Bright Mode'u sunmaya başladı. Bu mod, düşük ışıklı durumlarda otomatik olarak etkinleşir ve daha parlak bir görüntü için dört pikseli birbirine bağlar.

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin hepsinin bir yazılım güncellemesi ile LG V30'a da getirilmesi bekleniyor.

Donanım cephesinde, LG V30S, 6 inç OLED ekran, çift kamera kurulumu, 3300mAh pil kapasitesi ve Snapdragon 835 sistem çipi ile "S" ismine rağmen geçen yılki LG V30 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Donanım olarak tek gelişme, 64 yerine 128GB ya da 256GB dahili depolama alanının yanı sıra 4 yerine 6GB RAM içermesidir. Piyasaya sunulduğunda LG V30S, Faslı Mavi ve Platin Gri olmak üzere iki yeni renkle gelecek.

LG V30S, MWC 2018'den 1-2 hafta sonra piyasaya çıkacak. LG'nin vatanı olan Kore, ABD'yi de dahil diğer ülkelerin ardından yeni telefonu alan ilk pazarlardan biri olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.