Mobil

Logosu hatalı iPhone 11 Pro rekor fiyata satıldı!

Apple'ın üretim hatası olarak nitelendirebileceğimiz logosu hatalı basılan iPhone 11 Pro modeli değerinin tam 2 katına satıldı. İşte detaylar.

Logosu hatalı iPhone 11 Pro rekor fiyata satıldı!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, kalite konusunda bu zamana kadar eline su döktürtmemeyi başarmıştı. Ancak seri üretimden kaynaklanan bir sorundan dolayı logosu hatalı basılmış iPhone 11 Pro modeli ortaya çıktı. Normalde 1.000 dolar seviyesinde satılan bu model, logosu hatalı basıldığı için tam 2.500 dolardan alıcı buldu.

Internal Archive konu ile ilgili olarak; logosu hatalı basılan iPhone 11 Pro’nun 100 milyonda 1 gerçekleşmesi mümkün olan bir olay olduğunu belirtti. Yoksa Apple böyle bir şeyi bile isteye basıp satışa sunmuş olamaz. Zamanında Google'ın Pixel modellerinde de işletim sistemi olmadan satışa sunulma olayı yaşanmıştı.

Firmalar her ne kadar büyük olursa olsun, seri üretim ve insan faktörünün olduğu olaylarda bu tip hatalar yaşanabiliyor. Hatırlarsanız Türkiye'de ise bir ara kutusunda ters dönmüş Eti Cin gündeme gelmişti. İşte bu tip olaylar çok nadir de olsa yaşanabiliyor.

Logosu hatalı iPhone 11 Pro rekor fiyata satıldı! - Resim : 1

Apple'ın konu ile ilgili olarak henüz bir açıklaması bulunmuyor. Muhtemelen bu hatalı logoya sahip olan kişi telefonu Apple'a gönderseydi telefon sıfırı ile değiştirilip gönderilecekti. Ancak bu telefonu 2.500 dolara satarak iPhone 11 Pro'yu bedavaya getirdi diyebiliriz.

Peki, sizin başınıza böyle ilginç bir olay geldi mi? Geldiyse yorumlarda belirtin.

Yorumlar
Bilmem ne
Malın biri Samsung un 5 kameralı telefonu var onu alın diyor eksik beyinli iPhone 11 pro bin işlemcisine bak güncelleme süresine bak optimizasyonu hızına bak ondan iPhone tercih ediliyor o Android dediğin hemen yavaşlıyor
Cevapla
Sanane
Yazık gerçekten ee nolmuş bizene hem o telefonun kamerasına para veriyorlar samsungun 5 kamerası olan telefonu çıktı hemde daha uygun fiyata siz gidin o boş telefonu alın
Cevapla
Faruk eskobar
Geri zekalılar defolu ürüne daha fazla para veriyor
Cevapla
Zhmgc
Bize denk gelmez zaten
Cevapla
Muc
iPhone logolu bok bassalar satarlar herhalde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.