Mobil

Lumia '920 PureView' vs 'Galaxy S3' vs 'iPhone 4S' kamera testleri!

Lumia 920 kamera skandalından sonra Nokia gerçek görüntülerle karşımızda.


Nokia geçtiğimiz hafta Nokia Lumia 820 ve 920 cihazlarını tanıttı. Ancak konferansta tanıtım yaparken kullandığı kamera çekiminin sahte olduğu ortaya çıktı. Nokia Lumia 920'nin dikkat çeken tasarımı ve Windows Phone 8 işletim sistemiyle de ilgi gören yanı skandallarla sarsıldı.

Nokia bunun üzerine özür dilese de sanıyoruz ki yeterli olmadı. Nokia Lumia 920'ye bir kamera testi şart diye düşündük. Windows Phone 8 amiral gemisi Lumia 920 zaten çok iyi bir PureView kameraya sahipti, Nokia neden sahte kamera örneği kullanma gereği duydu bilemiyoruz.

HTC One X, Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S gibi çok satan telefonlarla çekilen örnek görüntüleri kendiniz de karşılaştırabilirsiniz. Sonraki sayfalardaki görüntülerde kameralı telefonlar arasında en iyi kameralara sahip telefonları birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.

Telefon kameralarının en zayıf yanlarından biri de gece modları. Nokia Lumia 920'nin kamerası geceleri de güzel ve aydınlık sonuçlar veriyor. Bazı durumlarda da Nokia Lumia 920'den bulanık görüntüler ortaya çıkıyor. Ancak düşük ışık altında güzel sonuç veren nadir telefonlardan biri diyebiliriz.

Skandallarda da yer aldığı gibi DSLR kamerayla çekim kadar kaliteli sonuçlar vermiyor fakat diğer telefonlardan daha iyi olması Nokia'ya yetmemiş görünüyor. Aslında Nokia 920 takdir edilmesi gereken bir kameraya sahip.

Problem Nokia'nın yalan söylemesinde oluşuyor. Optik resim stabilizasyonu iyi görünüyor fakat yaşanan olaydan sonra insanların Lumia 920 konusundaki skandalları unutabileceğinden emin değiliz.

Ne yazık ki Nokia'nın kameraları Nokia marketinde olmaktan daha iyisini hak ediyor. Telefon yayınlanana kadar henüz kesin sonuçlar vermek istemiyoruz fakat Nokia'nın aynı hataya ikinci kez düşmeyeceğini umuyoruz.

Yorumlar
Misafir
Bunlar zaten Nokia'nın skandal üzerine yayınladığı testler, Lumia 920 çıktığında kendi tecrübelerimizi de aktarabileceğiz.
Cevapla
Ben galaxy s3'ten istifade ediyorum, super telefon, rakipsizl
Cevapla
hanifi
utanmaz nokia senin 28megapiksel kameran olsa ne yazar. windows 8ini de al git. XDXD
Cevapla
Dslr olmasın
Cevapla
nazim
Allah icin lumia 920 ne flasi kullanmislarda okadar aydinlatmis slr flasimi bukadar yanli haber olamaz. Nokia zaten bitikti komple bitiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.