Mobil

Windows Phone için Instagram geliyor!

Sosyal ağın resimlisi Instagram, Microsoft'un mobil işletim sistemini süslüyor!


iOS'un geçtiğimiz aylarda da Android'in en popüler uygulamalarından birisi olan Instagram'ın önümüzdeki günlerde, Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone için geleceği haberi yayıldı.

Hatırlayacak olursanız, dünyanın en popüler yazılımı ilk zamanlar sadece iOS kullanıcılarına özel bir ayrıcalık iken, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Android kullanıcılarının telefonlarındaki yerini alarak bu ayrıcalığı genele indirgemeyi başardı.
1347371351_wineyeem.jpgBütün bu olanlardan sonra popüler fotoğraf sosyal ağı Instagram, dünyaca ünlü marka BlackBerry'e gelecek denildi fakat firmanın yeni işletim sistemi BlackBerry 10'u çıkartma süreci biraz uzayınca Instagram'ın BB'ye gelme süreci de askıya alınmış oldu.

Windows Phone için dünyaca ünlü elektronik üreticilerin çıkarttığı telefonlar (Nokia,HTC, Samsung) onların ulaştığı kişiler, Instagram'ın ulaştığı binlerce kişiyi de hesap edecek ve birleştirecek olursak, oldukça iyi bir hedef kitle ortaya çıkıyor.

1347371405_0029.png
Instagram yetkilileri Windows Phone için kolları sıvamaya başlamış, uygulamanın son hazırlıklarının yapıldığı hatta önümüzdeki haftalarda Windows Phone'un uygulama marketi Market Place'te indirilmeye sunulacağı belirtildi. Yine geçtiğimiz hafta tanıtılan yeni Windows Phone 8'li Lumia 920 amiral gemisiyle birlikte Lumia 820 gibi kameralarıyla ön plana çıkmış olan Windows Phone'lu telefonlar Instagramı yoğun bir şekilde kullanabilecek.


Yorumlar
Misafir
windows phone lansmanindan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.