Mobil

Lumia modelleri Photosynth ile 360 derece çekimler gerçekleştiriyor

Photosynth, 360 derece çekimlerle keyifli bir kamera deneyimi yaşatıyor.

Lumia modelleri Photosynth ile 360 derece çekimler gerçekleştiriyor

Panoramik çekimler uzun süredir mobil dünyasında yer alan bir gelişme ancak Android’in 4.2 güncellemesinde kullanıcılara sunduğu Photo Shere uygulaması ile panorama çekimlerde büyük aşama kaydetti. Daha önce gerçekleştirilen 180 derecelik çekimlerin aksine, Photo Shere 360 derece çekimler gerçekleştirebiliyor.

Google’ın saf Android deneyimine sunduğu bu katkı sonrası LG de, Optimus G Pro modelinde VR Panorama adlı yine 360 derece çekimler sunan bir yeniliği telefona yerleştirdi. Son gelen iddialar Galaxy S IV modelinde benzer detaylara sahip Samsung Orb isminde özel bir çekim modunun yer alacağı yönünde.
1362678563_fe7ca021-b0d4-4f73-9b4c-90bcb3d33986.png

Microsoft’un 2011 yılında ilk olarak iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlara sunduğu Photosynth uygulaması da panoramik çekimler gerçekleştirirken, şirket uygulamanın en güncel versiyonu Photosynth 1.5’i Windows Phone 8 platformu için kısa süre önce yayınlamıştı. Platformun en başarılı fotoğraf uygulamalarından biri olan Photosynth ile 360 derecelik fotoğraflar çekmek mümkün. Beyaz ve pozlama ayarlarında yapılan değişikliklerle yatay ve dikey konumda fotoğraf çekimi sağlanabiliyorken, söz konusu görseller Facebook, Twitter ya da Bing üzerinden paylaşılabiliyor.

Hâlihazırda Windows Phone 8 platformunun mutlak hakimi olan Nokia’nın Lumia modelleri de Photosynth sayesinde 360 derecelik çekimlere kavuşmuş oldu.

Yorumlar
Misafir
bu özellik Xperia p de var ha.
Cevapla
Süper
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.