Manzara temalı birbirinden güzel duvar kağıtları! - Page 1

Sizler, telefonunuzda kullanmanız için bir araya getirdiğimiz birbirinden güzel duvar kağıtlarını incelerken, biz de sizlere 'Manzara Fotoğrafçılığı' konusunda oldukça önemli 10 ipucundan bahsediyor olacağız.


İşte Manzara Fotoğrafçılığı için 10 önemli ipucu;

Manzara temalı birbirinden güzel duvar kağıtları! - Page 2

1- Geniş açı lensler yerine teleobjektif lensler ile fotoğraf çekmeyi deneyin.


Her lensi, her zaman kullanmak doğru olmaz. Örneğin; manzara fotoğrafçılığında kullanılan lensler en çok geniş açılı olanlardır. Ancak her zaman çekeceğimiz alanın yakınında olamayacağımız için teleobjektif lensler kullanarak, uzağımızdaki detaylara yakınlaşarak daha detaylı manzara fotoğrafları çekebiliriz.

Manzara temalı birbirinden güzel duvar kağıtları! - Page 3

2- Çevrede oluşan hareketleri kullanarak fotoğrafı dinamik hale getirin.


Bilindiği üzere doğa fotoğrafları çekerken etrafımızda hareketli bir sürü olay vardır. Gökyüzünde hareket ede bulutların ya da dalgalı bir denizin hareketli ve kritik anlarını yakalarsak elde edeceğimiz fotoğraflar her zaman çok daha ilgi çekici olur. Ancak anı yakalarken ve bu hareketli olayı fotoğrafımıza kusursuz yansıtabilmek için enstantene değerlerini doğru hesaplayıp kullanmamız gerekecektir.

Manzara temalı birbirinden güzel duvar kağıtları! - Page 4

3- Daha ilginç fotoğraflar için polarize lens filtreleri kullanın.


Bu lensler sayesinde yer ve şartlara göre rengi ve ışığı çok daha net ve canlı yakalamamız mümkün. Özellike güneş ışığının ve  su yüzeyinde yansımanın yarattığı etkiyi pozlama ya çalıştığınız fotoğraflarda bu tip filtreleri kullanmak, fotoğrafları PhotoShop düzenleme aşamasında doğal olarak oluşturamıyacağınız nitelik ve netlikte fotoğraflar ortaya koymamızı sağlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.