Mobil

Mark Zuckerberg için skandallar çok da önemli değil

Mark Zuckerberg ve Sheryl Sandberg, Facebook ve Cambridge Analytica veri gizliliği skandalıyla ilgili bir davaya yanıt olarak saatlerce ifade vermek için sıradaydı, ancak şimdi bu olmayacak - şirket davacılarla bir uzlaşma anlaşmasına vardı.

Mark Zuckerberg için skandallar çok da önemli değil

Reuters tarafından daha önce bildirildiği üzere, bir mahkeme dosyası, tarafların prensipte bir anlaşmaya vardıklarını ve yazılı anlaşmalarını sonuçlandırmak için 60 günlük bir erteleme talep ettiklerini ortaya koyuyor. Anlaşma olmasaydı,  Zuckerberg ve Sandberg 20 Eylül'den önce görevden alınacaklardı.

Şu ana kadar anlaşmanın şartları hakkında herhangi bir ayrıntı yok. Meta, bir sözcü aracılığıyla yorum yapmaktan kaçınırken, davacıların avukatları The Verge'den gelen sorulara henüz yanıt vermiş değil. Yine de, VR'ye ne kadar harcarsa harcasın, işleri daha ileriye götürmemek Meta için çok para harcamaya değer.

Mark Zuckerberg için skandallar çok da önemli değil

Şimdi, Zuckerberg, 2016 seçimleri sırasında şirketinde olanların ayrıntıları hakkında muhalif avukatın önünde yemin etmek yerine, yalnızca Joe Rogan'dan sorular almak ve yeni VR kulaklıkları hakkında konuşmak zorunda kalacak.

Dava, Facebook'un kullanıcı verilerini yasa dışı olarak üçüncü taraflarla paylaştığını iddia etti ve şirketin bu verileri kötü aktörler tarafından kötüye kullanılmasına karşı yeterince korumadığını söyledi. Zuckerberg, 2018'de Kongre'den gelen ve skandalı temizlemek için fazla bir şey yapmayan veya Trump'ın başkanlık kampanyası tarafından kiralanan ve milyonlarca Facebook profilinden veri sıyırabilen Cambridge Analytica'ya tam olarak ne olduğunu açıklamayan sorularla karşı karşıya kaldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.