Xbox Series modellerine zam gelecek mi? İşte yanıtı

Sabah saatlerinde Japon teknoloji ve oyun devi Sony tarafından yapılan PlayStation 5’e zam yapıldığı açıklamasının ardından, gözler Xbox Series konsollarının sahibi Microsoft’a çevrildi.

Xbox Series modellerine zam gelecek mi? İşte yanıtı

Oyun dünyası bu sabah saatlerinde Sony’den yapılan açıklamayla büyük bir şok yaşadı. Her ne kadar ülkemizde artık herhangi bir ürünün zamlanması çok haber değeri taşımasa da, Avrupa ve dünyanın geri kalanı için henüz böyle bir durumdan bahsetmek çok mümkün değil. Nitekim Sony’nin PlayStation 5 fiyatlarında bölgelere göre farklı oranlarda zam yaptığını duyurması ve bu kararının arkasında yatan temel sebebin enflasyonist ortam olduğunu belirtmesi, benzer bir hamlenin Microsoft’tan da gelip gelmeyeceğini düşündürdü.

Bu can sıkıcı ihtimal muhtemelen Microsoft’a çokça sorulmuş olacak ki, şirketin üst düzey yönetiminden bu söylentilere ilişkin net bir açıklama geldi.

Xbox Series modellerine zam gelecek mi? İşte yanıtı

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada, Microsoft’un yakın bir vadede Xbox oyun konsollarına zam yapmak gibi bir niyetinin olmadığı ve cihazların şu an ki fiyatlardan satışına devam edileceği duyuruldu.

Buna göre bu konsollardan Xbox Series S modeli 300 Euroya, Xbox Series X modeli ise 500 Euroya satılmaya devam edecek demektir. Öte yandan Microsoft’un Avrupa’da zam yapmayacak olması Türkiye’de de fiyatlara zam gelmeyeceği manasına gelmiyor. Bunun sebebi ise tabi ki artan ve bir türlü önü alınamayan döviz kuru. Öyle ki eğer kurdaki yükseliş bu haliyle devam ederse, Amerikalı teknoloji devi Microsoft’un konsollarının fiyatları da kaçınılmaz bir şekilde artış gösterecektir.