Mobil

MediaTek Türkiye pazarında da iddialı

Bugüne kadar birçok cep telefonunda kullanılan işlemcileri üreten MediaTek markası Türkiye pazarında iddialı olduğunu açıkladı.

MediaTek Türkiye pazarında da iddialı

MediaTek, ülkemizde küresel ve yerli akıllı telefon ve tablet markalarının yanı sıra akıllı TV ve modem gibi yerli cihaz ve teknoloji üreticileriyle iş birlikleri ile büyümesini sürdürüyor. Türkiye akıllı telefon pazarı genelindeki payını 3 yılda yüzde 32 seviyesine çıkaran ve yerli üretim akıllı telefonlarda da yüzde 100 pazar payına ulaşan MediaTek, Türkiye’deki ilk basın toplantısını geçekleştirdi.

MediaTek Türkiye pazarında faaliyetlerine başladı

Basın toplantısında MediaTek’in yeni teknolojileri Türk tüketicilerine ve teknoloji firmalarına sunma azmine vurgu yapıldı. Toplantıda ayrıca MediaTek’in üstün özellikli “oyun telefonları” çağını başlatan Helio G Serisi işlemci ailesinin ve amiral gemisi G95 işlemcinin Türkiye duyurusu da yapıldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji geliştiricilerinden MediaTek, Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk basın toplantısında ülkemizde tüketicilere ve iş birliği yaptığı teknoloji şirketlerine geleceğe uyumlu akıllı telefon, akıllı TV ve bağlantı cihazlarının gelişimi için yeni nesil teknoloji çözümleri sunma azmine vurgu yaptı.

Covid 19 pandemisi nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirilen basın toplantısında MediaTek, bugüne dek geliştirdiği güçlü oyun işlemcisi MediaTek Helio G95’in duyurusunu da gerçekleştirdi. Oyun telefonları çağını başlatan geliştirilmiş yeni nesil MediaTek HyperEngine oyun teknolojisine sahip G Serisi işlemci ailesinin amiral gemisi MediaTek G95, çoklu kamera desteği, benzersiz bağlantı gücü ve gerçek zamanlı video akışı (streaming) için yapay zeka destekli süper çözünürlük gibi özellikler sağlıyor. MediaTek G Series’in benzersiz bağlantı, oyun, streaming ve kullanım performansı özellikleri, küresel akıllı telefon üreticisi Xiaomi iş birliğinde, yüksek özellikli üç farklı akıllı telefon modeliyle Türk tüketicisine ilk kez 2020 yılı içerisinde sunuldu.

Yerli Üretim Akıllı Telefonlarda Yüzde 100 Pazar Payı

Türkiye akıllı telefon pazarı genelindeki payını 3 yılda yüzde 12’den yüzde 32 seviyesine çıkaran MediaTek, 2019 yılı ikinci yarısı itibarıyla da yerli üretim akıllı telefonlarda yüzde 100 pazar payına ulaştı. Bu tarihten sonra ülkemizde üretilen tüm akıllı telefonlar, gücünü MediaTek işlemcilerden alıyor. MediaTek, ülkemizde yerli akıllı TV ve bağlantı cihazları pazarında da güçlü bir konumda bulunuyor. MediaTek’in pazar payı, yerli üretim akıllı TV’lerde yüzde 95, tabletlerde yüzde 45, fiber modem ve VDSL modemlerde yüzde 95 seviyesinde bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.