Mobil

MediaTek'in tanıttığı 8 çekirdekli işlemcisinin yapabildiklerini görünce şaşıracaksınız [Video]

MediaTek sınırları zorluyor!


MediaTek'in yeni nesil 64 bit ve 8 çekirdekli işlemcisinin ayrıntılarını günm içinde sizlerle paylaşmıştık. Peki kağıt üzerinde mükemmel görünen bu işlemci gerçekte neler yapabiliyor bunu merak ediyor musunuz?

İşlem gücü sürekli artarken üreticiler telefonların daha fazla özelliğe kavuşması için gece gündüz çalışıyorlar. iPhone 5 ile hayatımıza giren SloMo özelliği 720p video formatında 120 kare/saniye hızında çekim yapabilmemizi sağlıyordu. 

Böylece bu moddayen istediğimiz bir anda Super Slow Motion adı verilen özelliği çalıştırıyor ve oldukça değişik görüntüler elde edebiliyorduk.

MediaTek ise yeni işlemcisi MT6795 ile bu özelliği en üst seviyeye çıkartıyor. Full HD çekim modunda (1080p) 30 kare/saniye hızındaki bir videoyu 16 kez yavaşlatarak çekim yapabilen işlemci ve GPU; iPhone'un SloMo özelliğinden 8 kat daha fazla yavaşlatılmış çekimi bizlere sunabiliyor. Dilerseniz bu müthiş özelliğin nasıl çalıştığını gerçek bir telefonda gerçek zamanlı oalrak izleyelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.