Mobil

Meego tabanlı Sailfish, Android cihazlara yüklenebilecek!

Bir süre önce ilk akıllı telefonunu duyuran Jolla, Sailfish OS'un Android cihazlara yüklenebileceğinin bilgisini verdi.


Nokia'dan ayrılarak MeeGo tabanlı Sailfish işletim sistemini kuran Jolla, ilk akıllı telefonu olan The First One'ı geçtiğimiz günlerde resmiyete kavuşturmuştu. İlerleyen yıllarda Nokia'nın yerini alması beklenen Finlandiyalı telefon üretici giriş seviyesinde konumlandırdığı akıllı telefonu 399€'dan satışa sunarken, telefonun Android uygulamaları çalıştırabildiği bilgisi de verildi.

1385967728_jolla-smartphones-sailfishos.jpg

Henüz gelişim sürecinde olan MeeGo tabanlı Sailfish işletim sisteminin nasıl bir deneyim sunduğunu merak ediyorsanız The First One'ı almanıza gerek yok, zira işletim sistemi çok yakında Android cihazlara yüklenebilir hale getirilecek. Jolla CEO'su Tomi Pienimaki, ülkesinde verdiği bir röportajda Sailfish işletim sisteminin daha fazla kullanıcıya erişmesi ve tanınması açısında yakın zamanda Android cihazlarda yer alacağını belirtti.

Yükleme işleminin nasıl olacağına ilişkin bilgi verilmedi, ancak CEO işlemin oldukça basit yöntemlerle gerçekleştiğini belirtti. Yakın zamanda  yükleme rehberinin yayınlanması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.