Mobil

Akıllı telefonlar için garanti uzatmaya değer mi? - Yorum

Garanti uzatma, akıllı telefonlarda elverişli mi?


Her teknoloji marketinde bugünlerde garanti uzatmaya teşvik edici reklamlar ve fırsatlar görüyoruz. Bildiğiniz gibi neredeyse her gün bir markanın akıllı telefonu çıkıyor. Bu sadece bilindik markalar değil ve bunun yanı sıra akıllı telefon ve tablet dünyasında hatta bilgisayar dünyasında bulunmayan firmaların da akıllı telefonları çıkıyor. Yetmiyor operatörlerin de kendi markalarından akıllı telefonlar üretiliyor.

1385951563_212152sizgenckalingarantisureniziuzatmakilavuzunuzmehmetcozb.jpg
Kabul etmeliyiz ki akıllı telefon sektörü şimdiye kadar görülmemiş bir teknolojik dinamiğe sahip. Hem market olarak hem de teknoloji olarak önü alınmaz gelişmelerle karşılaşıyoruz. Böyle bir dönemde garanti uzatmak ne kadar mantıklı olur?
Bu konuda alternatifi olabilecek bir fikir sunmak gerekirse, garanti uzatmaya gerek olmayabilir. Neden derseniz, akıllı telefon çıktıktan bir süre sonra ileri modeli çıktığında indirime giriyor. Öte yandan eğer telefonu en az 12 aydan taksit yaptıysanız telefonun fiyatını ödemeniz bittiğinde zaten telefon belli bir değer kaybetmiş oluyor ayrıca telefonunuzun bir yıl sonra asırlık özellikleri kalması da mümkün.


Buna, bir gün uyandığımızda dokunmatik telefonlarla tanışmamız örneği verilebilir. Ayrıca bilgisayarlarda ve diğer bir çok cihazda kullanışlı olan garanti 2 yıldan sonra özellikle telefonlar için çok işe yaramayabiliyor çünkü telefonların başına gelen aksilikler ne yazık ki kullanıcı hatası olma olasılığı yüksek oluyor. Bu nedenle garantinizi uzatmak için ödediğiniz miktardan belki de daha fazlasını telefonun tamiri için harcamak zorunda kalabiliyorsunuz. Ayrıca bir yıl sonra telefonunuzdan çok daha iyilerini piyasada gördüğünüzde, özellikle teknoloji meraklısı bir insansanız telefonu bir an önce elinizden çıkarıp yeni teknolojilerle tanışmayı beklerken bulabilirsiniz kendinizi. Benim bu konudaki şahsi düşüncem bu yönde. Sizce akıllı telefonlar için garanti uzatmaya değer mi, siz faydasını gördünüz mü?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.