Meizu 21'in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu, yeni modeli 21'in merakla beklenen ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi detaylarını resmi olarak duyurdu, teknoloji severlerin beklentilerini yükseltiyor.

Meizu 21'in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu, 30 Kasım'da Çin'de Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılmış yeni akıllı telefonu Meizu 21'i duyurmayı planlıyor. Şirket, telefonun ön tasarımını daha önce açıklamıştı. Bugün ise, telefonun ekran çözünürlüğü ve batarya boyutunu doğrulayan birkaç afiş yayınladı.

Meizu 21, 6.55 inçlik bir Samsung AMOLED ekran ile geliyor ve şirket tarafından resmi olarak doğrulandı. En son tanıtım materyalleri, ekranın 1.5K çözünürlüğe ve 1920Hz PWM karartma özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Meizu 21'in ekranı, SGS düşük mavi ışık ve titreşimsiz sertifikalarına sahip. Tüm dört kenarında simetrik 1.74mm çerçeveler ile çevrili ekran, muhteşem bir izleme deneyimi sunuyor.

Meizu 21, Xiaomi, iQOO, Nubia, Realme ve OnePlus gibi çeşitli markaların amiral gemisi telefonlarında da bulunan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini içeriyor. Ancak Meizu 21, şirketin OneMind 10.5 AI motorunun entegrasyonu sayesinde rakiplerine göre gelişmiş performans vaat ediyor. Bu motor, optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi için Meizu'ya özgü özelleştirmeler sunuyor.

Meizu 21'in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu ayrıca Meizu 21'in 4,800mAh batarya ile geldiğini onayladı. Markaya göre, OneMind 10.5 ve enerji verimli Samsung AMOLED ekran sayesinde telefon, aşırı dayanıklılık modunda etkileyici 8.2 saatlik bir performans sergiliyor. Bu, tamamen şarj olmuş bir durumdan tamamen boşalana kadar ağır kullanımı simüle eden bir testte elde edilen bir sonuç. Meizu, bu performansın, benzer testlerde 7.4 saat dayanan ve 5,100mAh bataryaya sahip rakiplerini geçtiğini iddia ediyor.

Meizu 21 için 3C sertifikası, 80W hızlı şarj desteğine işaret ediyor. İlginç bir şekilde, Meizu henüz Meizu 21 Pro için herhangi bir tanıtım yapmadı, bu da onun Meizu 21 ile aynı zamanda piyasaya sürülmeyeceğine dair ipuçları veriyor.