Mobil

Microsoft akıllı telefon çıkarıyor!

Microsoft'un akıllı telefonu test aşamasında.


Microsoft'un kendi telefonunu ürettiği ve şu sıralarda donanımını test ettiği hbaerleri Windows Phone Central bloğunda yayınlandı. Dev yazılım şirketinin Surface tableti çıkarırken ne kadar gizli davrandığını görmüştük. Aynı şekilde şirket akıllı telefon çıkarırken de gizlilikte epey titiz görünüyor. Akıllı telefon pazarına girmeyi planlayan şirket, Surface markası altında telefon çıkaracak ve bu telefon Apple'ın iPhone 5'i ve Samsung'un Galaxy S lll'üne rakip olacak.

Bazı düşüncelere göre Microsoft'un telefon üretmeye niyetlenmesinin sebebi en önemli mobil ortağı olan Nokia'dan memnun olmaması. Windows işletim sistemini Nokia Lumia serisinde kullanıyor ancak Microsoft, Nokia'nın kendi markasını ön plana çıkarıp işletim sistemini hafife aldığını düşünüyor.

1349332515_microsoft-smartphone-taking-no-chances.jpg

Nokia'nın batması veya Windows Phone satışlarında başarısız olması söz konusu olduğunda B planı olarak ortaya koyacak olması da Microsoft'un telefon üretimi yapmak istemesinde diğer bir etken olarak görülüyor.

Her zaman ki gibi cihaza ait hiçbir bilgi yok sır gibi saklanıyor ancak telefonun iddialı olacağı söyleniyor. Hatta, 2013'ün ilk yarısında piyasaya çıkması beklenen akıllı telefon için Microsoft kampüsünde güvenlik önlemlerinin artırıldığı iddia ediliyor.

Yorumlar
alinir..
alinir..
Cevapla
Sonunda bekledigimiz gelisme. Pahali olur ama deger kesin:)
Cevapla
gene hanifi
gene sacma yorum
Cevapla
hanifi
eee uyanık bill tabi bu bilmiyorki bu nokia buna g
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.