Mobil

Microsoft, Android için Cortana'yı yayınladığı video ile duyurdu!

Microsoft, Cortana'nın iOS ve Android'e geleceğini resmi olarak onayladı.

Microsoft, Android için Cortana'yı yayınladığı video ile duyurdu!

Microsoft, sanal asistanı Cortana’yı Android ve IOS için yayınlamayı düşündüğünü geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Şirket bugün yayınladığı video ile Cortana'yı diğer platformlara getirmede kararlı olduğunu resmileştirdi.

Firma Windows Phone'da sorabildiğiniz soruları herhangi bir kısıtlama ya da işletim sisteminden kaynaklanan farklılık olmayacağını ve bunun iOS ve Android içinde geçerli olacağını belirtiyor.

Ancak Cortana, iOS ve Android platformunda Microsoft entegrasyonundan mahrum kalacağı için bu cihazlarda aynı verimle çalışmayabilir. Diğer yönden Windows’ta bulunan hemen hemen tüm özellikleri kullanıcılara sunacak.

Android uygulamasının Haziran ayının sonunda, iOS uygulamasının ise bu yılın ilerleyen zamanlarında çıkacağını açıklayan Microsft, Cortana’nın cross-platform sürümünün en büyük avantajının Windows 10 bilgisayarı ve Android ya da iOS işletim sistemli telefonu olan kullanıcıların bilgisayarları ile telefonlarını daha iyi şekilde senkronize edebileceğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.