Mobil

Android ve iOS için Office'e yeni özellikler ekleniyor!

Microsoft, iOS ve Android için Office kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor!

Android ve iOS için Office'e yeni özellikler ekleniyor!

Eğer telefonunuzda Office kullanıyorsanız, bu haberden sonra çok mutlu olacaksınız. Çünkü bu ay içerisinde Microsoft, Android ve iOS için Office'e bir çok yeni özellik ekleyecek.

Şimdilik bu özellikler sadece Office Insiders için mevcut, ancak tüm kullanıcılar için çok yakında piyasaya sürülecek. Yeni özelliklerden bazıları Office 365 aboneliği gerektiriyor, ancak bu küçük bir kısmı. Gelin Mart ayında Android ve iOS için Office'e neler ekleneceğine bir göz atalım.

Android ve iOS için Office'e yeni özellikler ekleniyor! - Resim : 1

En önemli özelliklerin başında, başkalarının dokümanınızda ne üzerinde çalıştıklarını görmek. Yani sizinle aynı dökümanlar üzerinde çalışan karşı tarafın hangi içeriği düzenlediğini görebilirsiniz, böylece iki taraf da aynı metin üzerinde çalışmazlar. Bu özellik Excel uygulamasına eklenecek.

Ayrıca, Word'ün iOS sürümüne belgelerinizi ve metinlerinizi okundu olarak işaretleyebileceğiniz yeni özellik geliyor. iOS için PowerPoint'e de kullanıcılarının fazla mürekkebi kaldırmasına izin veren yeni bir özellik olan Segment Eraser'i ekleniyor.

iOS cihazlarınızda, metni ekrana sığdırmak için Mobil Görünüm'ü varsayılan görünümünüz olarak ayarlayabileceksiniz. Bir diğer önemli yeni özellikse hem Android hem de iOS kullanıcıları için mevcut RSVP seçeneklerinin eklenmesi.

Ayrıca, kişiselleştirilmiş öneriler, akıllı arama ve görev çubuğu uygulamasıyla yeni bir arama simgesi eklenen Android için Word sizlere yepyeni bir arama deneyimi sunuyor. Android için Word'e gelen diğer yenilikler arasında; daha hızlı gezinme ve sık kullanılan sitelerinizde ve gruplarınızdaki sunuları bulma olanağı bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.