Mobil

Cortana e-postaları sesli okuyacak

Şirkete yakın kaynaklara göre Microsoft, sesli asistan Cortana'yı iOS ve Android Outlook uygulamasına entegre etmeyi planlıyor. Bu sayede e-postalar sesli mesaj olarak okunabilecek.

Cortana iOS ve Android için Outlook'a geliyor

The Verge'e açıklamalarda bulunan şirkete yakın kaynaklara göre yapay zeka destekli sesli asistan Cortana önümüzdeki günlerde iOS ve Android'deki Outlook mobil uygulamasına entegre etmeyi planlıyor. Cortana şu anda desteklenen cihazlarda e-posta ile ilgili çeşitli işlemler ve komutları yerine getirebiliyor. 

Yapılacak olası entegrasyon ile Outlook yardımı ile Cortana e-postalarını yüksek sesle okuyabilecek ve kullanıcılar sesleriyle e-postaları yanıtlayabilecekler. Henüz detayları belli olmasa da Cortana'yı "E-postamda ne var" komutu ile kontrol edebilecekleri belirtiliyor. Ayrıca kullanıcılar Cortana'ya spesifik bir kişiden yakın zamanda gelen bir e-posta olup olmadığını sorabilecekler.

Cortana entegrasyonu, popüler mobil e-posta istemcisinin, kullanıcıların e-postaları kendi sesleriyle dinlemelerini ve yanıtlamalarına imkan tanıyacak. Özellikle araç kullanırken işe yarayacak olan bu özellik Bluetooth üzerinden çalışacak ve mesajları yüksek sesle okuyacak

Gelen bilgilere göre, Cortana Outlook güncellemesi Microsoft çalışanları tarafından olarak test ediliyor. Çalışmalar olumlu sonuçlanırsa yeni özelliğin iOS ve Android'de Outlook'un önce beta sürümüne, kısa bir süre sonra da genel sürümde kullanıma sunulması bekleniyor. Son olarak Cortana sesli asistanın Türkiye'de kullanımda olmadığını belirtmekte fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.