Mobil

Microsoft, daha küçük ekranlı tabletlere yönelecek

Microsoft kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği küçük ekranlı tablet platformunda var olmak istiyor.

Microsoft, daha küçük ekranlı tabletlere yönelecek

iPad serisi her ne kadar tablet sektörünü domine etse de Nexus 7, 7 ve 8-inçlik tabletlerin öncüsü oldu diyebiliriz. Google-Asus yapımı Nexus 7 önemli bir satış rakamı elde ederken, devam eden süreçte başta Apple olmak üzere birçok üretici daha küçük boyutlu tabletlere yöneldi. Kullanıcıların da küçük boyutlu tabletlere yoğun bir ilgi gösterdiği dikkate alındığında üreticilerin bu alana kayması olağan bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Windows Phone 8 ile mobil dünyasında tekrar var olmak isteyen Microsoft, büyük ekranlı Surface tabletlerin yanında daha küçük ekranlı tabletlere yöneleceğini resmi ağızlardan doğruladı. Şirketin mali toplantısında konuşan Peter Klein, daha küçük ekranlı ve daha ucuz tabletler için çalışmalar yürüttüklerini ve yılın ikinci yarısında ilk ürünün tanıtılacağına ilişkin ipuçları verdi. Geliştirilen tabletlerin ekran boyutu hakkında net bir açıklama yapılmadı ancak 7 ve 8-inç boyutlu çözümler bekleniyor.
1366433501_microsoft-surface-tablet-at-windows-8-launch-event-via-getty-images2-645x250.jpg

Windows Phone 8’in ilerleyen dönemlerde 8.1 güncellemesi ile büyük ekranlara destekleyecek olması dikkate alındığında, tabletlerinde aynı süreçte kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Şirketin mali toplantısında kamuoyuyla paylaşılan verilerine göz attığımızda ise, Microsoft 2013’ün ilk çeyreğinde 20.49 milyar dolar gelir elde etti. Elde edilen gelirde net kâr miktarı ise 6.06 milyar dolar oldu.

Yorumlar
TEOS
tablette 7 inch kucuk kaliyor, 8 inch olursa super!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.