Mobil

Microsoft, Lumia değil Galaxy S8 satıyor!

Microsoft, Galaxy S8’in kendi özelleştirilmiş sürümünü satışa sundu. Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition neler sunuyor?

Microsoft, Lumia değil Galaxy S8 satıyor!

Samsung, daha önce Galaxy S6 ve Galaxy S7 modellerinde Microsoft'un Skype, OneDrive ve OneNote uygulamalarını kullanıcılarına sunmuştu ancak, bu yıl işler biraz farklı görünüyor. Samsung, geçtiğimiz gün son amiral gemisi Galaxy S8 akıllı telefon modellerini resmen duyurdu. Microsoft ise Galaxy S8’in kendi özelleştirilmiş sürümünü sunmayı planlıyor. Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition, bugün ön siparişler için Microsoft'un ABD perakende mağazalarında mevcut ve  bu model Microsoft'un uygulama ve hizmet yelpazesini içerecek.

1490941563_galaxy-s8-in-hand-780x562.jpg

Bir Microsoft sözcüsü, "Cihazların kutularının açılmadığı ve Wi-Fi'ye bağlandığı zaman, bir Microsoft özelleştirmesi olan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ Microsoft Edition'a uygulanır" diyor. "Bu özelleştirme, müşterilere Office, OneDrive, Cortana, Outlook ve benzeri Microsoft uygulamaları ile sınıfının en iyisi verimlilik deneyimini sağlıyor."

Microsoft, başlangıçta, iddialı bir Android telif hakkı anlaşmazlığının ardından Samsung Galaxy S6’da uygulamalarını sunmaya başlamıştı. Her iki şirket de sonunda anlaştı ancak, anlaşma koşullarını gizli tuttu. Microsoft, OneDrive'ı, Skype'ı ve Office'i tüm telefon modellerinde sunmayı sürdürdüğü için bu gizli anlaşma Galaxy S8 için geçerliliğini yitirmiş gibi görünmüyor. Bu özel Microsoft sürümü, Outlook ve Cortana gibi ek uygulamalar içeriyor. Ek uygulamaların neden tüm Galaxy S8 akıllı telefonlarında sunulmadığı ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.