Mobil

Microsoft, Windows Phone kullanıcılarını hiçe saydı!

Microsoft, şuanda mevcut olan kullanıcılarını yine hayal kırıklığına uğrattı.


Microsoft, Windows Phone 8 ile mobil pazarında yarışına devam edecek. Ancak Microsoft, geriye dönük uyumluluk konusunda şuanda mevcut olan kullanıcılarını yine hayal kırıklığına uğrattı.

Microsoft, mobil işletim sistemi Windows Phone'un özellikle Android ve iOS ile rekabet edebilmesi adına eksiklerini son sürat gidermeye çalışıyor. Şimdi ise üçüncü şahıs yazılımlar için uygulama içi satın alma desteği sağladığını duyurdu.

1344392658_inapppurchasehaber1.jpg

Microsoft'un Wallet Hub adını verdiği ve ödeme hizmeti ile entegre çalışacak olan uygulama içi ödeme hizmeti, daha önceki bir çok işlevde olduğu gibi geriye dönük uyumluluk adına yine hayal kırıklığına sebep oluyor.

Microsoft'un verdiği bilgilere göre sistem yalnızca Windows 8 ve Windows 8'e özel uygulamalar ile birlikte çalışabilecek. Bu durum, Mango sürümüne ve hatta Windows Phone 7.8 güncellemesine ulaşabilen cihaz sahiplerinin bu özelliği kullanamayacak anlamına geliyor. Yani şuanda satışa sunulmuş tüm Winows Phone tabanlı cihazların hepsi eski model olarak kalacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.