Mobil

Microsoft'tan MWC 2019 sürprizi!

Microsoft, MWC 2019 kapsamında HoloLens 2'yi gün yüzüne çıkaracak mı? Firma bizlere başka neler sunacak? İşte detaylar!


Dünyanın en büyük mobil teknolojileri fuarı MWC 2019 yani Mobil Dünya Kongresi, 25-28 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenecek. Birçok telefon üreticisinin de fuarda yer alması beklenen etkinlikle ilgili olarak Microsoft cephesinden de bir açıklama geldi. 

Microsoft MWC 2019 kapsamında bir basın etkinliği gerçekleştireceğini resmi olarak duyurdu. Henüz etkinlik sırasında Microsoft bizlere neler gösterecek bilmiyoruz ancak HoloLens 2'nin bu etkinlik sırasında gün yüzüne çıkması bekleniyor. 25 Şubat 2019'da Barselona'da başlayacak olan MWC 2019, anlaşılan dolu dolu geçecek.

Microsoft'un fuardan bir gün önce düzenleceği etkinliğinin açılışını ise şirketin CEO’su Satya Nadella yapacak.

Microsoft MWC 2019'da gövde gösterisi yapacak!

Ardından başkan yardımcısı Julia White ve HoloLens projesinin önemli isimlerinden Alex Kipman planları ve projeleri hakkında gelen ziyaretçilere bilgi aktarımı sağlayacak. Buna ek olarak gelen bilgilere göre bir sonraki HoloLens'in Snapdragon 850 yonga seti kullanacağı düşünülüyor.

Microsoft'un yeni nesil AR kulaklığı hakkında da daha fazla ayrıntı görür müyüz orası tartışılır. Panos Panay'ın adı listede olmadığı için yeni bir donanım duyurusu beklemek yanlış olur. Microsoft uzun süredir HoloLens'in yeni versiyonu üstünde çalışıyor.

Sydney kod adıyla geliştirilen yeni nesil HoloLens’in gelişmiş bir görüş açısına sahip olması, selefine kıyasla çok daha hafif olması ve daha kolay giyilebilmesi bekleniyor. Microsoft şimdiden basın davetlerini medya mensuplarına göndermeye başladı.

Bakalım MWC 2019 hem Microsoft hem de gelen ziyaretçiler için verimli olacak mı hep beraber bekleyip göreceğiz. Peki ya sizin Microsoft'tan beklentiniz nedir? Teknolojioku olarak MWC 2019 etlinliğini Barselona'dan sizlere aktarıyor olacağız. Bizleri takip etmeyi unutmayın! 

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız MWC 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Applesever
Microsoft son yıllarda yaptığı adımlarla iyice göze girdi.Özellikle hololens teknolojisi beni benden aldı.Fakat kim bilir ne zaman görebilceğiz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.