Mobil

Microsoft'tan Samsung'a 1 milyar dolarlık teklif!

Microsoft, Windows Phone telefonlar üretmesi için Samsung'a ne teklif edecek?


Dev teknoloji şirketi Samsung, başka bir şirkete paraya ihtiyacı olduğu için cihaz üretecek son şirket diyebiliriz. Ancak Microsoft, Windows Phone akıllı telefonlarını üretmek için Koreli üreticinin bu piyasada ki başarısından faydalanmak istiyor.

Yeni gelen haberlere göre Microsoft, Windows Phone cihazlar üretmesi için Samsung’a bir milyar dolar teklif edecek. Haber Rus blogger Eldar Murtazin’den geliyor. Murtazin yayınladığı tweette, “Microsoft’tan iyi haber, eğer Samsung Windows Phone cihazlar üretirse şirket 1 milyar dolar destek sunacak.” Yazdı.

1386850350_windows-phone-8-2.jpg

Peki Microsoft’un bu teklifi neden? Şirket Windows Phone Nokia’nın mobil bölümünü satın alarak zaten bu platformda yüzde 90’ı ele geçirmiş oldu anacak, diğer üreticilerle yarışabilmek ve ekosistemini yükseltmek için farklı üreticilerle anlaşma yapmak istiyor.

Bakalım Samsung, Microsoft’un bu teklifini kabul edecek mi?

Eldar Murtazin @eldarmurtazin
Follow

Another "good" news from Microsoft - company negotiate with Samsung and offer 1 billion support if vendor will produce Windows Phone devices

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.