Mobil

Microsoft'un Akıllı Saat Projesi Netleşiyor!

Microsoft yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.


Samsung ve Sony'nin başını çektiği akıllı telefon pazarına LG'de G Watch ile girmeye hazırlanıyor. Firmalar artık kola takılan ürünlerini sağlık ve spor alanında da hizmet vermesi için tasarlıyorlar. Özellikle Apple'ın iPhone 6 ile birlikte tanıtması beklenen yeni nesil akıllı saati iWatch'ın sağlık bilgilerinin depolanması ve bunların değerlendirilmesi açsısından büyük yenilikler sunması bekleniyor. 

Büyük üreticiler bir bir giyilebilir teknolojilere yatırım yaparlarken Microsoft’un da yeni nesil bir giyilebilir teknoloji üzerinde çalıştığı Microsoft’a en yakın kaynaklardan biri olan Paul Thurrot tarafından dile getirildi.

Thurrot’a göre Microsoft, 2014’ün son çeyreğinde yeni giyilebilir cihazını satışa sunacak. Microsoft bu ürün ile hem sporculara hem yaşlılara hemde akıllı telefon kullanıcılarına hitap etmeyi sağlaacak bir donanım ve yazılım üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Yeni nesil akıllı saatin üzerinden çok fazla sensör bulunacağını da iddia eden Paul Thurrot, sadece bağlanılabilirlik açısından sadece Windows Phone işletim sistemine değil tüm mobil platformlara destek vereceği belirtiliyor.

Microsoft belki mobil işletim sistemi olarak tepeye oynayamıyor ama yeni nesil akıllı saati ile zirveye göz diktiğini söyleyebiliriz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.