Mobil

Microsoft'un bu patenti Windows Phone'u uçuracak!

Windows Phone kullanıcıları Microsoft'un ayırttığı bu patent ve projesini çok sevecek!


Geçtiğimiz günlerde ayırdığı patent ve planladığı projeler, aynı zamanda bünyesinde yaptığı yenililiklerden ötürü Microsoft gündemden hiçbir zaman düşmeyen dünyanın en zengin şirketleri arasında yer alıyor.

Microsoft olay yaratan patentlerine geçtiğimiz saatlerde bir yenisini daha ekledi. Resmi duyurusunu yaptığı patent aslında Windows Phone kullanıcılarının Marketplace'de bulamadığı, iOS ve Android'de alternatifi bulunan uygulamalar için geliştirilebilen bir projenin başlangıcı olarak görülüyor.

1337510916_windows-phone-android-ios.jpg

Kısacası iOS ve Android platformu için üretilen bir uygulamanın Windows Phone'lu kullanıcılar için telefonlara yüklenebilme ihtimali, veya  yazılacak uygulamanın alternatif programı kullanıcıya otomatik olarak sunması, gibi bir senkronize olması söz konusu.

Patentte göze çarpan bir diğer kısım ise başka bir işletim sistemi olan cihazdan Microsoft Windows Phone yüklü bir telefona veri aktarabilmeyi kapsayacak bir teknolojiyi barındırma olarak görünüyor. Henüz detayları net olarak belli olmasa da Microsoft'un aldığı patentler kervanına bu tarz bir patent daha katıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.