Mobil

MIUI 12 Çin dışında kullanıma sunuluyor!

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 nihayet Çin dışında da kullanıma sunuluyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

MIUI 12 Çin dışında kullanıma sunuluyor!

Xiaomi yeni arayüzü MIUI 12’yi geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Kullanıcıların beklentilerine genel anlamda cevap verecek olan arayüzün nihayet Çin dışına çıkacağı belirtildi.

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere MIUI 12 uzun bir süredir beta sürecindeydi. Xiaomi arayüzün yayınlanacağı her model için gönüllü kullanıcılar seçerek MIUI 12’yi kapsamlı olarak test etme imkanı bulmuştu.

Yapılan son açıklamalara göre bu testin Çin dışındaki ülkelerde de devam edeceği belirtildi. Bu ülkelerden ilki Hindistan oldu. MIUI 12 betasının Redmi K20 ve K20 Pro modelleri için Hindistan’da yayınlanacağı açıklandı. Elbette bu beta tüm cihazlara ulaşamayacak. Bu betaya katılmak isteyenlerin Xiaomi’nin Hindistan’da faaliyet gösteren web sitesine girip başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Hali hazırda Xiaomi MIUI 12 arayüzünün küresel sürümünü henüz duyurmuş değil. Lakin genel beklendi bu arayüzün Haziran ayında küresel olarak dağıtıma çıkacağı yönünde.

MIUI 12 Çin dışında kullanıma sunuluyor! - Resim : 1

Zaten Çinli üretici de MIUI 12’yi alacak olan ilk modelleri açıklamış ve Haziran ayını işaret etmişti. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan hangi cihazların bu arayüzü alacağına da göz atabilirsiniz. Elbette listenin önümüzdeki dönemde genişleme ihtimali bulunduğunu da unutmayın. Malum güncelleme aşaması uzun ve sancılı bir süreç oluyor.

MIUI 12 alacak modeller listesi için tıklayın

Bu arada dip not olarak belirtelim. MIUI 12 arayüzü Android 10 tabanlı bir sisteme sahip. Yani bu arayüzle birlikte telefonunu Android 11’e güncellenmiş olmayacak.

Yorumlar
inter
Listenizde birsuru telefon eksik , mesela Xiaomi mi mix 2 , 2S , ve 3 mui 12 alacaklar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.